ból brzucha
Medycyna naturalna

Ból w podbrzuszu

Ból podbrzusza, a konkretnie rzecz ujmując w jego dolnej części, może mieć wiele różnych przyczyn. Najczęściej wskazuje się na jego związek z miesiączkowaniem, aczkolwiek nie zawsze tak jest. Tak naprawdę ów ból może mieć bardzo zróżnicowane podłoże. W niektórych chorobach układu trawiennego, układu moczowego jak również i układu płciowego, będziemy także mieli do czynienia z występowaniem owego bólu w podbrzuszu.

Przyczyny bólu

Jakie mogą być przyczyny nagłego i silnego bólu w podbrzuszu? Tutaj raczej będziemy mieli do czynienia z bardzo poważnymi zjawiskami, schorzeniami, które wymagają natychmiastowej reakcji i które stanowią także zagrożenie na zdrowia i życia danej osoby. Gdy zatem występuje nagły i ostry ból w podbrzuszu, to odpowiedzialność za jego wystąpienie można obarczyć między innymi zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie uchyłka, kamienie nerkowe, obrażenia, naciągnięty mięsień w jamie brzusznej, pęknięcie torbieli jajnika, pęknięcie ciąży pozamacicznej, samoistne poronienie czy też skręt przydatków.

O ile łagodny ból w podbrzuszu można zniwelować za pomocą zwykłych środków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych, o tyle jeśli chodzi o ostry ból, to wymaga on bardzo wnikliwej i szybkiej diagnozy lekarskiej, by następnie móc przejść do konkretnego działania. Tym samym bezwzględnie należy wszelkie dolegliwości tego rodzaju obserwować, a jeśli prędko nie ustępują, jeśli się nasilają, to wówczas od razu należy podjąć działanie, należy udać się do lekarza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.