Joga staje się coraz bardziej znanym tematem, i dociera do uszu ludzi którzy dotychczas nie mieli z nią nic wspólnego. Jedna grupa osób praktykujących jogę, i posiadająca o niej mniejszą wiedzę uważa ją za prostą gimnastykę, która ma pomóc zachować lepszą sprawność fizyczną oraz jest dobrym sposobem na aktywne spędzenie czasu.
Zaś kolejna część osób zainteresowanych tematyką jogi wie, że ta jest czymś więcej niż tylko prostą aktywnością i skrywa pewien sekret, który jest kluczem do zniwelowania wielu dolegliwości fizycznych jak i psychicznych. Aby rozpocząć swoja przygodę z jogą dobrym pomysłem jest udanie się do dobrej akademii jogi znajdującej się w pobliży miasta w którym mieszkamy, wcześniej jednak warto sprawdzić jej recenzje. W takich miejscach znajdziemy osoby kompetentne, które poprowadzą nas przez zawiły świat jogi i pomogą się w nim odnaleźć.
Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne ale też filozofia oraz sztuka która pomoże nam odzyskać zdrowie i wewnętrzną równowagę. Praktyka ta wpływa znacząco na naszą kondycję psychiczną. Pomaga okiełznać wewnętrzne „demony” oraz rozwiać kotłujące się głowie myśli, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu.
Joga a dolegliwości psychiczne
Badania potwierdzają korzystny wpływ praktyki jogi na nasze samopoczucie, a nawet jej zbawienne oddziaływanie na różnorodne dolegliwości psychiczne takie jak: zaburzenia typu depresja, ADHD, czy problemy ze snem. Leczenie farmakologiczne nie usuwa przyczyny problemu a jedynie łagodzi objawy. Nie znaczy to, że mamy zrezygnować z przyjmowania leków. Kluczem do sukcesu jest włączenie tejże aktywności do swojego życia w momencie, kiedy tabletki psychotropowe pomogą nam „stanąć na nogi”. Joga jest całościowym systemem, nakierowanym na przemianę ciała, ducha i psychiki. Pomaga osiągnąć harmonie, której właśnie brak jest jedną z przyczyn zachorowań na powyżej wymienione choroby.
Sposób działania jogi
Konkretne asany, czyli przyjmowane pozycje podczas praktyki, działają zbawiennie na konkretne partie ciała poprzez ich rozluźnienie i wzmocnienie. Nie możemy zapomnieć o oddechu, który rozluźnia nasze ciało i dotlenia każdą żyjącą w nim komórkę. Jak wiadomo, dotleniony i rozluźniony mózg pracuje lepiej. Tyczy się to całego naszego organizmu, gdyż spięte i zestresowane ciało tworzy blokady będące objawem trudnej sytuacji w pracy czy w domu. Kiedy nasze ciało czuje się dobrze, nie ma możliwości by nasz umysł nie poszedł w tym samym kierunku, bo przecież jesteśmy jednym połączonym ze sobą żyjącym organizmem, który jest niczym innym jak czystą energią.