test ciążowy
Ludzie

Paradoks testu ciążowego

 

Test ciążowy jest bardzo łatwy do zakupienia w aptekach, w drogeriach i innych punktach sprzedaży. Nie każdy jednakże potrafi go prawidłowo odczytać. Ów test reaguje na ludzki mocz. Warto nadmienić jednakże, że aby zwiększyć szanse na prawidłowy wynik, należy wykorzystać nie ten pierwszy mocz, który oddajemy, ale tak zwany środkowy. W przypadku, gdy mamy do czynienia z dwiema kreskami na teście, możemy podejrzewać, że jest to ciąża. Jednakże jeśli ktoś w tym momencie myśli, że jest to pewnik, to się może srodze zawieść. Tutaj nie ma pewności.

 

Potwierdź macierzyństwo

 

Aby móc bowiem potwierdzić ciążę, należy wykonać badanie Beta HCG pobierając próbkę krwi. Tutaj prawdopodobieństwo ciąży jest znacznie większe, ale też nie można być w stu procentach przekonanym. Dopiero badanie USG może wykazać ciążę lub jej zaprzeczyć. Wracając do owego testu ciążowego, dwie kreski obecne na nim mogą wskazywać na ciążę, ale jednocześnie też mogą one wskazywać na inne schorzenia. Przykładowo może to być jakaś torbiel, jakiś guz. Co więcej, jeśli mamy do czynienia z ukrytym nowotworem jelita grubego, to również może być on w ten sposób ujawniony. Jaki jest tu paradoks? Zdarzyła się taka sytuacja, w której to mężczyzna dla żartu użył testu ciążowego i ten żart był jego szczęściem. Dzięki temu właśnie wykryto nowotwór jelita w bardzo wczesnym stadium rozwoju, a tym samym pozwoliło to bardzo szybko go usunąć. Pozytywny wynik testu ciążowego powinien nas skłonić do działania, powinien nas skłonić do podjęcia pewnych prób mających na celu ustalenie tego czy faktycznie jest to ciąża, czy może jakieś groźne schorzenie.

Nieudolne testy ciążowe

Jego paradoksem jest fakt, że wielu ludzi za oczywiste bierze to, że pozytywny wynik testu ciążowego na pewno oznacza to, że w macicy rozwija się zarodek. Tak nie musi wcale być. Dlatego też po pozytywnym wyniku testu ciążowego należy jak najszybciej udać się do lekarza, aby nie pogorszyć swojego zdrowia, aby się przekonać, co leży u podstaw wyniku tego testu. Z jednej strony jest radość, nadzieja, ale nie zawsze jest to takie oczywiste.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.