ból brzucha
Medycyna naturalna

Ból w podbrzuszu

Ból podbrzusza, a konkretnie rzecz ujmując w jego dolnej części, może mieć wiele różnych przyczyn. Najczęściej wskazuje się na jego związek z miesiączkowaniem, aczkolwiek nie zawsze tak jest. Tak naprawdę ów ból może mieć bardzo zróżnicowane podłoże. W niektórych chorobach układu trawiennego, układu moczowego jak również i układu płciowego, będziemy także mieli do czynienia z występowaniem owego bólu w podbrzuszu.

Przyczyny bólu

Jakie mogą być przyczyny nagłego i silnego bólu w podbrzuszu? Tutaj raczej będziemy mieli do czynienia z bardzo poważnymi zjawiskami, schorzeniami, które wymagają natychmiastowej reakcji i które stanowią także zagrożenie na zdrowia i życia danej osoby. Gdy zatem występuje nagły i ostry ból w podbrzuszu, to odpowiedzialność za jego wystąpienie można obarczyć między innymi zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie uchyłka, kamienie nerkowe, obrażenia, naciągnięty mięsień w jamie brzusznej, pęknięcie torbieli jajnika, pęknięcie ciąży pozamacicznej, samoistne poronienie czy też skręt przydatków.

O ile łagodny ból w podbrzuszu można zniwelować za pomocą zwykłych środków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych, o tyle jeśli chodzi o ostry ból, to wymaga on bardzo wnikliwej i szybkiej diagnozy lekarskiej, by następnie móc przejść do konkretnego działania. Tym samym bezwzględnie należy wszelkie dolegliwości tego rodzaju obserwować, a jeśli prędko nie ustępują, jeśli się nasilają, to wówczas od razu należy podjąć działanie, należy udać się do lekarza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.