Wrotycz sposobem na kleszcze i robaki
Medycyna naturalna

Wrotycz sposobem na kleszcze i robaki

W naturze tkwi siła naszego zdrowia, z natury możemy czerpać różnego rodzaju substancje, dzięki którym możemy się wyleczyć z różnych dolegliwości. Niestety większość z nas nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat tego, co dają nam konkretne rośliny, które możemy spotkać na naszych łąkach, w naszych lasach. Jedną z takich roślin, które na pewno mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie, jest wrotycz. Niegdyś bardzo popularne zioło było powszechnie zbierane, lecz dzisiaj już ten proceder nie jest kultywowany powszechnie.

Niemniej jednak są osoby, które nadal wierzą w siłę natury i wykorzystują jej możliwości. Między innymi właśnie wskażemy na wspomniany wcześniej wrotycz. W jakich aspektach warto po niego sięgać, na jakie schorzenia i dolegliwości ma on korzystny wpływ? Jest on stosowany w przypadku wystąpienia takich schorzeń jak:

  • wszawica i świerzb
  • opryszczka
  • bóle reumatyczne

To jednakże jeszcze nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Jeśli mowa jest bowiem o wrotyczu, to musimy również wskazać na takie jego działanie jak odstraszanie kleszczy oraz innych robaków. W dobie, gdy mamy do czynienia z bardzo powszechną obecnością kleszczy, gdy mamy do czynienia z niebezpieczeństwem, jakie niosą one ze sobą, z chorobami, jakie one przenoszą, znalezienie i zastosowanie produktu, zioła, które może skutecznie pozwolić nam ochronić się przed tymi insektami, jest jak najbardziej słuszne.

Działanie wrotyczu

Pora nadeszła jednak na poznanie sekretu działania owej rośliny, gdyż przecież musi być tutaj coś bardzo charakterystycznego. Otóż jeśli mówimy o działaniu odstraszającym robaki i kleszcze, to wskażemy na bardzo charakterystyczny zapach, jaki jest wydzielany przez wrotycz. Zapach ten bardzo mocno przypomina kamforę i dlatego właśnie jest on tak skuteczny w odstraszaniu komarów, kleszczy i innych insektów. Warto oczywiście zapytać o to, w jakiej formie należy przyjmować ów wrotycz? Jak najbardziej możemy rozetrzeć liście owej rośliny i wetrzeć w naszą skórę. Poza tym niektóre osoby dokonują jego zaparzenia, by następnie po ostudzeniu spryskać nim swoją skórę.

Można również zakupić w sklepie specjalny olejek eteryczny z wrotyczem i następnie użyć go na skórę. W tym miejscu musimy wskazać na pewne obostrzenie. Chodzi mianowicie o to, aby naparu z wrotyczu nie stosować bezpośrednio na skórę, ponieważ może on nam zaszkodzić. Warto go zmieszać z olejem słonecznikowym czy też olejem migdałowym i w takiej postaci będzie on znacznie bezpieczniejszy.

Siła natury

Natura to siła, ale my bardzo często jej nie doceniamy i równocześnie też nie wykorzystujemy tego, co nam daje, co jest na wyciągnięcie ręki. Wrotycz jest bardzo dobrym przykładem, ponieważ mówimy tutaj o ziele, które działa wielokierunkowo, które jest w stanie ochronić nas przed różnymi chorobami, przed bardzo różnymi przykrymi zdarzeniami, jak chociażby ugryzienie przez kleszcza, co wiąże się z bardzo groźną boreliozą oraz odkleszczowym zapaleniem opon mózgowych. Warto, tym bardziej, że wrotycz jest ziołem ogólnie w naszym kraju dostępnym.

Wpis powstał dzięki pomocy partnera, sklepu kopkamagra.com. Polecamy również zapoznanie się z treścią tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.