moda na fit
Dieta

Czy każdy musi być fit?

Moda na bycie fit wydaje się, że zdominowała współczesny świat. Regularne wizyty na siłowni, bieganie, czy odpowiednio zbilansowana dieta wydaje się tematem numer jeden wszystkich rozmów, czy programów telewizyjnych. Wokół wszyscy przekonują, że podstawą do szczęścia jest przysłowiowy kaloryfer na brzuchu i szklanka wody z cytryną wypita codziennie rano. Czy świat zwariował? Przecież nikt nie ma wątpliwości, że aktywność fizyczna czy zdrowe odżywianie są istotne, ale czy to oznacza, że bycie fit ma zdominować wszystkie obszary życia współczesnych ludzi?

Moda na doskonałość

Moda ta na nieustanne dążenie do doskonałego ciała podsycana jest przez różnego typu profile w mediach społecznościowych, gdzie bardzo często samozwańczy eksperci pokazują swoje zdjęcia napiętych mięśni na siłowni, czy płaskiego brzucha. Problemem jednak jest fakt, że na tym aktywność ich się kończy, ponieważ nie są w stanie udzielić żadnej rady statystycznemu Kowalskiemu, który nie może całego dnia spędzić na siłowni. Trudno jest bowiem doradzać, samemu nie mając podstawowej wiedzy w tym zakresie.

Odpowiadając na pytanie, czy każdy musi być fit, trudno udzielić jednoznacznej odwiedzi, gdyż prawdą jest, że nie każdy musi pokazywać swoje zdjęcia w obcisłych legginsach z koktajlem z jarmużu w rękach. Jednak warto zaangażować się w zdrowy tryb życia, zacząć się ruszać, zdrowo odżywiać dopasowując plan treningów czy dietę do swoich możliwości i aktualnej sytuacji życiowej. Jednak, zamiast oglądać profile celebrytów i uparcie dążyć do niedoścignionego ideału warto przede wszystkim być sobą.

Korzystając z najlepiej zwrócić się o nią do profesjonalnego trenera personalnego, który nie tylko dopasuje odpowiednie ćwiczenie dobrane do wieku, upodobań czy schorzeń, ale także pomoże odpowiednio zbilansować posiłki, by jak uzyskać jak najlepszy efekt bez narażania się na utratę zdrowia. Bardzo często podejmując bowiem postanowienie, że będziemy fit, zapominamy, że nie koniecznie to, co będzie skuteczne u 20-letniego mężczyzny, sprawdzi się u młodej mamy, która nie dawno urodziła dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.