odchudzanie
Dieta

Stres a odchudzanie

Większość osób, które chcą schudnąć zagłębia się w ten temat. Zaczyna się interesować zdrowym odżywianiem, sportem. Korzysta z rad specjalisty. Ale co w przypadku stresu? Jak sobie z nim radzimy? U wielu osób stres widać w dwóch formach: zaczynają jeść bądź też nie mogą nic przełknąć. Jak więc temu zaradzić, gdy chcemy schudnąć? Jak wiadomo otyłość i nadwaga nie są pozytywnie wpływającym na nasze zdrowie czynnikiem. Gdy mamy zbędne kilogramy, mamy większą szansę na zapadnięcie na bardzo wiele różnych chorób, które zdecydowanie mogą zagrażać naszemu zdrowiu.

Czy stres odchudza?

Gdy się stresujemy, to bardzo często bywa właśnie tak, że zaczynamy podjadać i nie zwracamy uwagi na to, co jemy. Chcemy zjeść cokolwiek, najlepiej coś, co ma dużo tłuszczu czy też cukru, a tych składników powinniśmy starać się unikać chcąc schudnąć. Ponadto sam stres może wpływać negatywnie na naszą masę ciała. Właśnie przez niego może być tak, że tyjemy. Warto zwrócić także uwagę na to, że każdy z nas inaczej reaguje na stres. Jedni zaczynają cierpieć na nadpotliwość, inni zaczynają mieć problemy żołądkowe. Każdy z nas jest inny, co nie jest niczym zaskakującym. Tak samo każdy z nas zapewne inaczej będzie reagować na stres. Krótkotrwały stres nie jest tak szkodliwy, jak długotrwały. Warto więc starać się go zminimalizować, gdyż zdecydowanie ma on same negatywne skutki dla nas, jak również dla naszego zdrowia.

Jak zdrowo chudnąć?

Dodatkowo z pewnością nikt z nas, starając się schudnąć i kiedy już zacznie się to nam udawać, nie chciały nagle zacząć podjadać i tyć na nowo, tym samym wracając do punktu wyjścia, o ile nie mając nawet jeszcze większego nadmiaru niż przed przystąpieniem do odchudzania. Stres może być wywołany różnymi sytuacjami, np. nielubianą pracą, brakiem akceptacji społeczeństwa, brakiem snu, złą dietą, różnymi stanami zapalnymi, złym samopoczuciem, problemami rodzinnymi, presją i wieloma innymi różnymi czynnikami. Dlatego też powinniśmy zacząć dbać o siebie, swoje zdrowie, a tym samym zminimalizować sobie w jakiś sposób stres, który zdecydowanie nie przynosi nam niczego dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.