Czy nurkowanie z rekinem jest możliwe?
Ludzie

Czy nurkowanie z rekinem jest możliwe?

Rekin to bardzo niebezpieczne zwierzę. Oczywiście to, z czym mamy do czynienia w filmie „Szczęki”, nie ma większego odbicia w rzeczywistości. Mimo wszystko przed rekinem należy mieć respekt. Oczywiście mówiąc o rekinach, musimy wskazać na to, że istnieje bardzo wiele ich gatunków. Można wyróżnić:

  • rekiny białe
  • rekiny młoty
  • rekiny tygrysie
  • inne rodzaje rekinów

Każdy z nich ma swoje zwyczaje żywieniowe, każdy jest w mniejszym lub większym stopniu niebezpieczny dla otoczenia, w tym również dla człowieka.

Nurkowanie z rekinami

Nurkowanie to bardzo popularny sport. Nurkowanie w oceanie to dosyć specyficzny sposób rozrywki. Nie obędzie się oczywiście bez odpowiedniego sprzętu, w tym mowa jest o kombinezonie płetwonurka, butli z tlenem, jako podstawy do tego, aby móc swobodnie zejść pod powierzchnię wody. Nurkować w oceanie można na pewną głębokość, poniżej której oczywiście nie można schodzić. W tym względzie potrzeba jest również posiadać stosowne doświadczenie z uwagi na to, że w oceanie nurkowanie wygląda nieco odmiennie niż w innych zbiornikach wodnych. Należy uważać na prądy oceaniczne jak również na przepływające zwierzęta.

Wracamy, zatem do rekinów, w których otoczeniu wprawdzie można nurkować, ale z użyciem odpowiedniego zabezpieczenia. Można wybrać nurkowanie w specjalnej klatce, aczkolwiek bardziej właściwym będzie tu określenie zanurzenie niż nurkowanie. Jak najbardziej możliwe jest jednak nurkowanie bez użycia klatki. W tym celu jednak należy wybrać ofertę doświadczonego w tym względzie podmiotu. Niezbędne jest odpowiednie szkolenie, aby podczas pobytu w pobliżu rekinów nie naruszać ich strefy komfortu.

Zaklinacze rekinów

Poza tym nurkowanie będzie znacznie bezpieczniejsze, jeśli dana osoba będzie znajdowała się w towarzystwie „zaklinaczy rekinów”. Określonego ryzyka związanego z przebywaniem w towarzystwie rekinów nie można wyeliminować, ale można znacząco je ograniczyć. Tak naprawdę biorąc pod uwagę dane statystyczne, każdego roku na skutek ataków rekinów ginie na świecie 6 do 7 osób. To niewiele i zasadniczo są to osoby, które uprawiają windsurfing. W każdym razie rzadko się zdarza, aby rekin zaatakował osobę nurkującą pod powierzchnią oceanu, która jest na zorganizowanej wyprawie nurkowej.

Czy nurkowanie z rekinem jest możliwe? Zdecydowanie tak. Nurkować można w bardzo wielu różnych akwenach wodnych. Sporym zainteresowaniem cieszą się jeziora, rzeki, morza, aczkolwiek nie brakuje także amatorów schodzenia pod wodę oceanów. W tych wodach należy mieć na uwadze obecność rekinów oraz innych egzotycznych zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.