Technologia i jakość, czyli dzisiejsze mecze w telewizji
Ludzie

Technologia i jakość, czyli dzisiejsze mecze w telewizji

Rozwój technologii to dziś norma do której jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak nasi rodzice, a nawet dziadkowie doskonale pamiętają czasy jak ogromnym przełomem było w ich życiu pojawienie się telewizji. Często w tym celu robili spotkania u danego znajomego, by np. wspólnie obejrzeć mecz. Kiedyś powiem telewizora nie było w każdym domu tak jak dziś. Aktualnie transmisje są dostępne nie tylko w telewizji, ale przede wszystkim za pośrednictwem internetu na smartfonie, komputerze, czy tablecie. Skupmy się jednak po kolei na wszystkich aspektach.

Dzisiejsze transmisje telewizyjne

Dziś dana stancja telewizyjna bez większych trudów pokazuje najważniejsze mecze Mistrzostwo Europy, czy Mistrzostw Świata, a także meczów finałowych Ligii Mistrzów. Co więcej każde spotkanie pokazywane jest w najwyższej jakości dźwięku i obrazu. To co mają kibice zgromadzeni przed telewizorami w przeciwieństwie do kibiców zebranych na stadionie to możliwość zobaczenia powtórek nie tylko bramek, ale i np. kontrowersyjnych sytuacji. To pozwala stwierdzić, czy np. dana decyzja sędziego była słuszna.

A co jeśli muszę przegapić dane spotkanie?

Piłka nożna na żywo – to budzi ogromne emocje. Jednak, gdy musisz akurat przegapić dane spotkanie to nic straconego. W internecie bowiem pojawiają się skróty meczów, czyli inaczej ok. 15-20 minutowe filmiki, które zawierają najważniejsze momenty spotkania w pigułce. Tu mamy nie tylko bramki, ale i najciekawsze akcje, czy kontrowersyjne sytuacje.

Piłka nożna na żywo w każdym momencie

Będąc w dobie internetu mamy dostęp do informacji na wyciągnięcie ręki. Dziś media informują nas o wszystkim nie tylko przez radio i telewizor. Aktualnie na rynku dominują smartfony, czy tablety łączące zarówno telewizje, radio, telefon, jak i komputer. Poprzez sieć więc możemy zobaczyć dane spotkanie na żywo w każdym miejscu, o każdej porze. Również strona internetowa ulubionego klubu podane nam najświeższe informacje nie tylko o samej drużynie, ale i ich zawodnikach, statystykach, czy wynikach meczu. Mamy także wywiady z członkami drużyny, działaczami klubu, a także miejsce przeznaczone dla fanów – fora dyskusyjne. Coraz częściej jednak wspomniane strony internetowe zdają się być wypierane przez profile na portalach społecznościowych. Te nie tylko dostarczają w skrócie niezbędne najważniejsze informacje, ale i jeszcze bardziej umożliwiają relacje klubu z jego fanami.

System VAR i ich zwolennicy, jak i przeciwnicy

A czym jest system VAR o którym w ostatnim czasie jest tak głośno w mediach? Jest to nic innego jak filmiki przeznaczone dla pracy sędziów przede wszystkim po to, by mieli możliwość ponownej analizy podjętych przez siebie decyzji. Sam system budzi jednak pewne kontrowersje. Oczywiście zwolennicy podkreślają plus dla wiarygodności i sprawiedliwości spotkania. Sceptycy jednak sądzą, że system będzie źle wpływał na jakość i oglądalność spotkania nadmiernie go wydłużając. Czas pokaże która ze stron miała racje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.