moda a ludzie
Ludzie

Moda nie jedno ma imię…

Gdy spojrzymy na pokazy mody męskiej czy też kobiecej, to czasem może się wydawać, że są one znacząco odrębne od rzeczywistości. Te wszystkie ubrania, które są noszone przez modelki oraz przez modeli na pokazach, nie spotykamy na ulicach ani w innych miejscach, w których przebywamy. Poniekąd tak jest, ale nie do końca. De facto bowiem w pewnym zakresie na takich pokazach mody mamy do czynienia z tym, co faktycznie jest w niedługim czasie noszone, chociaż nie przez ogół, ale przez pewną grupę osób.

Co jest modne?

Mówiąc o tym, co jest aktualnie modne, warto zajrzeć  do sklepów z ubraniami, warto zajrzeć do sklepów sieciowych, które w dużej mierze mają w ofercie to, co aktualnie jest na topie. Mowa jest zarówno o kolorystyce ubrań jak i o fasonach, o rodzajach ubrań, które są lansowane, które są popularne. Jasne, że to, co modne, wcale nie musi być noszone przez wielu, ale jak najbardziej można mówić o takim zjawisku, w myśl którego to, co aktualnie jest modne, jest również noszone przez większość osób. Moda się zmienia. Tak naprawdę bowiem co kilka miesięcy mamy do czynienia z czymś nowym, w sklepach pojawiają się różne nowości, pojawiają się ubrania w konkretnej kolorystyce, przeważają określone barwy.

 

Mówiąc o pewnej modzie, będziemy musieli także wskazać na to, że modne stają się w pewnych okresach różne rodzaje ubrań. Mieliśmy modę na spódniczki mini, na sukienki typu bombka, na spodnie typu dzwony, na spodnie typu rurki oraz na wiele innych rodzajów ubrań. Można oczywiście zapytać również to, skąd bierze się owa moda, kto ją wyznacza, kto jest odpowiedzialny za dominujące w modzie trendy i kierunki? To musi się podobać, to musi się podobać większości, to musi mieć jakiś szczególny element, jakiś szczególne wyróżnienie, gdyż bez tego elementu nie możemy mówić o tym, iżby jakikolwiek element ubrania miał szansę zaistnienia w sztuce mody.

Ubranie prosto z wybiegu mody

Mówiąc o pokazach mody, mówiąc o tych największych, najbardziej znanych projektantach mody, będziemy chcieli wskazać na to, że kreują oni często coś dla pewnej elity, kreują często ubrania, których my zwykli zjadacze chleba nie kupimy w sklepach i nie spotkamy ich na ulicy. Moda przemija, ale trzeba powiedzieć również, że bardzo często mamy do czynienia w powrotem różnych trendów co pewien czas. Czy warto poddawać się trendom modowym? Tutaj nie ma jednej jasnej odpowiedzi na to pytanie, gdyż każdy z osobna musi  zdecydować, każdy sam najlepiej wie, co mu się podoba, w jakim ubraniu czuje się najlepiej i co warto kupować w sklepach z ubraniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.