dieta kapuściana
Medycyna naturalna

Dieta kapuściana i jej efekty

Dieta kapuściana cieszy się coraz większą popularnością. Jest to siedmiodniowy program żywieniowy, który pozwala zwalczyć najoporniejsze dodatkowe kilogramy. Dzięki niej można zrzucić w ciągu tygodnia od dwóch do sześciu niechcianych kilogramów. Jej fundamentem jest zupa kapuściana, którą należy jeść za każdym razem, gdy odczujemy głód. Nie należy stosować tej diety dłużej niż siedem dni, ponieważ nie jest ona zbilansowana i nie dostarcza naszemu organizmowi niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych. Aby dieta ta była skuteczna, trzeba przestrzegać kilku istotnych zasad.

Najlepsza dieta z kapusty

Najlepszą kapustą do przygotowania zupy jest kapusta włoska, gdyż jest ona bardziej lekkostrawna. Jadłospis przewiduje wprowadzanie konkretnych produktów o określony dzień, dlatego warto zaznajomić się z całym programem. Należy pić co najmniej dwa litry niegazowanej wody oraz unikać alkoholu i słodkich napojów. Wszystkie posiłki należy spożywać powoli i najadać się do syta. Ważnym elementem diety kapuścianej jest zakaz spożywania pieczywa. Dobrze jest też jeśli zdecydujemy się na wyeliminowanie soli, jednak niewielu z nas byłoby w stanie z niej zrezygnować, dlatego trzeba ją ograniczyć do granic naszych możliwości smakowych. Dieta ta nie jest długotrwałą alternatywą, jednak możemy ją potraktować, jako oczyszczenie naszego organizmu oraz wstęp do zmiany nawyków żywieniowych. Oprócz oczywistych zalet tej diety warto wspomnieć też o tym, że świetnie przyspiesza metabolizm, dzięki czemu reguluje nasze trawienie i działa oczyszczająco. Takie efekty osiąga się między innymi dzięki wysokiej zawartości błonnika.

Zupy a nawodnienie organizmu

Ponieważ podstawowym posiłkiem są zupy, to nasz organizm jest przez to lepiej nawodniony. Zastosowanie tej diety ma pozytywny wpływ na naszą wątrobę, która może przez ten czas trochę „odpocząć”. Warto mieć na uwadze, że każdy organizm trzeba traktować indywidualnie i wsłuchać się w jego potrzeby. To, co u innych świetnie się sprawdziło, dla nas może być zbyt trudne do zrealizowania. Niemniej jednak nie ma się co zniechęcać. Dieta kapuściana cieszy się największą popularnością w momentach krytycznych, to jest przed jakąś ważną imprezą czy wydarzeniem, na którym chcemy jak najlepiej wypaść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.