spa
Medycyna naturalna

Gabinety SPA coś dla zmysłów i ciała

Współczesny pęd życia sprawia, że wiele osób szuka odpoczynku od codzienności w różnego typu ośrodkach SPA, które oferują relaks dla ciała i spragnionego wyciszenia ducha.

Czym jest SPA?

Jest to pewnego typu sposób myślenia, który uważa, że woda jest tym, co potrzebuje spragnione ciało ludzkie. Zgodnie z tą filozofią woda jest tym, co relaksuje, regeneruje, a jednocześnie pobudza do działania. Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się obiekty oferujące usługi typu Medical SPA, które łączą odnowę biologiczną z zabiegami medycznymi. Ośrodki SPA to zazwyczaj komfortowo wyposażone hotele, usytuowana w malowniczych miejscowościach, które sprzyjają wypoczynkowi od trudów codzienności. Wnętrza sprawiają wrażenie luksusu, tak by każda przebywająca w nich osoba poczuła się ważna. Hotele te oferują swoim gościom bardzo dobrą i zróżnicowana kuchnię oraz szereg innych rozrywek. Oferują swoim klientom szereg atrakcji różnego typu, mają bogatą bazę w postaci np. saun, i przede wszystkim promują zdrowy tryb życia w oparciu o filozofię SPA.

Profesjonalne terapie

W wielu obiektach i salonach SPA w Polsce możemy też spotkać terapeutów z najdalszych stron świata, którzy lecząc rytuałami ciało, sięgają też do naszej psychiki po to, aby relaksując umysł pomóc mającemu dolegliwości ciału. Zgodnie z holistycznym podejściem do człowieka należy zadbać zarówno o umysł oraz ciało i tylko wtedy osiągniecie pełni szczęścia, jest możliwe. Jak już wspomniano, podstawą funkcjonowania ośrodków SPA jest woda. Ponieważ każdy z obiektów SPA musi przejść proces certyfikacji i zostać wpisany na listę warunkiem koniecznym, aby to nastąpiło, jest udostępnienie możliwości korzystania klientom z wody w różnych postaciach. Dlatego obowiązkowym elementem, który jest, a właściwie powinien być w każdym ośrodku tego typu, jest basen oraz różnego typu zabiegi, w tym kąpiele np. w winie czy kozim mleku. Istotnym elementem jest profesjonalna obsługa, która powinna nie tylko mieć specjalną wiedzę i umiejętności, ale także mieć w sobie duże pokłady empatii, tak by stworzyć w obiekcie wyjątkowo przyjazny klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.