pokrzywa
Medycyna naturalna

Pokrzywa i jej właściwości

Pokrzywa rośnie w pobliżu miejsca zamieszkania wielu z nas. Tym samym można jednocześnie też powiedzieć, że wielu z nas ma na wyciągnięcie ręki produkt, który w bardzo wysokim stopniu może pomóc w wielu różnych chorobach oraz dolegliwościach. Jeśli ktoś nie chce jej zbierać, jeśli nie chce przypadkiem się poparzyć, to pokrzywę oczywiście można zakupić w dowolnym sklepie zielarskim. Dlaczego wskazujemy akurat na tę roślinę? Nie jest to bynajmniej przypadek.

Właściwości lecznicze

 Pokrzywa wykazuje bardzo wiele dobrych właściwości leczniczych. Między innymi możemy tutaj mówić, że zarówno wyciągi jak i napary z pokrzywy mogą znacząco nam pomóc w stanach zapalnych dróg moczowych. To jednakże nie wszystko. Poza tym również pokrzywa to roślina, która bardzo korzystnie wpływa także na przewód pokarmowy. Między innymi możemy tutaj mówić o takich schorzeniach jak nieżyt żołądka, nieżyt jelit jak również przy biegunkach. Poza tym również możemy zetknąć się z pokrzywą w postaci odwarów z korzenia oraz z liści pokrzywy. Dzięki tym produktom możemy mówić o skutecznej walce z takimi zjawiskami jak łupież oraz łojotokowym zapaleniu skóry. Istotnym elementem jest moment zbierania pokrzywy.

Jeśli bowiem zdecydujemy się samodzielnie zbierać pokrzywę oraz przygotowywać napar z liści lub korzenia, to bardzo ważnym elementem jest czas zbierania. Pokrzywa powinna bowiem być zbierana w okresie od czerwca do września. Pokrzywa to bardzo bezpieczna roślina i tym samym warto jest na nią stawiać, aby poprawić swoje zdrowie oraz samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.