krwawienie z nosa
Medycyna naturalna

Krwawienie z nosa

Krwawienie z nosa może budzić niepokój. Z drugiej strony wiele osób bagatelizuje taki objaw. Tymczasem tak naprawdę owo krwawienie może mieć bardzo zróżnicowane podłoże. Suchość błony śluzowej nosa czy też miejscowy uraz to przyczyny najczęściej występujące. Nie wymagają one interwencji lekarza, aczkolwiek nigdy nie będziemy mieli stuprocentowej pewności, że za owym krwawieniem stoi właśnie taka przyczyna.

Dlaczego krwawimy z nosa?

W tym miejscu należy wskazać na fakt, że w pewnej wąskiej grupie przypadków, za krwawienie z nosa mogą być odpowiedzialne bardziej groźne choroby. Mowa jest mianowicie o nadciśnieniu tętniczym, mowa jest o miażdżycy, a w pewnych skrajnych przypadkach, można również wskazać na objaw świadczący o rozwoju pewnych nowotworów. Tym samym jeśli owo krwawienie z nosa będzie się powtarzać coraz częściej, jeśli będzie bardzo obfite, a nadto również będzie mu towarzyszyć ból, to nie należy zwlekać i należy bezwzględnie udać się do lekarza celem wykonania bardziej dogłębnych badań. Jeśli natomiast mówimy o krwawieniu, u którego podłoża leży obniżenie nawilżenia błony śluzowej nosa, to wówczas należy zastosować odpowiednie środki mające na celu zwiększenie owego nawilżenia. Możliwych przyczyn występowania krwawienia z nosa może być znacznie więcej niż te, które zostały w tym miejscu podane.

Jednakże w przeważającej ilości przypadków mówimy o czymś, co nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia ludzkiego. Niemniej jednak krwawienie z nosa zawsze będzie czymś bardzo nieprzyjemnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.