soda
Medycyna naturalna

Soda oczyszczona i nasze zdrowie

Każdy z nas zna sodę oczyszczoną. Jest zapewne w większości domów, jak nie we wszystkich. Stosowana w przeróżnych dziedzinach jak lecznictwo, gastronomia czy też kosmetyka. Ma bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej sosowana przy wypiekaniu ciast, wybielaniu zębów czy też neutralizowaniu brzydkich zapachów. Soda oczyszczona to inaczej wodorowęglan sodu. Ma właściwości fermentujące, wspomaga wypieki ciast. W kuchni jest wykorzystywana także do czyszczenia powierzchni. Ale jakie ma właściwości lecznicze? Zapewne mało kto z nas zdaje sobie z nich w ogóle sprawę. Soda zapobiega powstawaniu wrzodów oraz wspomaga proces oddychania. Dodatkowo oczyszcza nasz organizm z toksyn i normalizuje pH naszego organizmu.

Soda i jej właściwości

Co ciekawe pomaga w pozbyciu się nieświeżego oddechu, który z pewnością dokucza większości z nas tuż po przebudzeniu się czy też wstaniu z łóżka. Pomaga też w zneutralizowaniu zapachu czosnku, cebuli oraz innych nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy już jedna łyżeczka sody wymieszana w szklance wody, którą przepłuczemy sobie usta. Możemy ją także dodać do płynu do płukania ust. Dzięki tego typu zabiegom zyskamy znacznie większe uczucie świeżości. Soda może także pomóc w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu z gipsu. Pomaga w walce z mukowiscydozą oraz łagodzi ból gardła i katar. Można wykonywać inhalacje, przygotować z niej krople do nosa czy też zrobić płukankę na gardło. Zdecydowanie powinno to nam pomóc. Jest stosowana jako środek zobojętniający kwa, a co za tym idzie na chwilę pomaga uśpić zgagę.

Soda na zdrowie

Działa też na niestrawność żołądka. Znalazła także zastosowanie podczas infekcji dróg moczowych. Co ciekawe łagodzi także ukąszenia owadów. Przygotowanie pasty z pewnością przyniesie nam natychmiastową ulgę. Ale to nie wszystko. Jest w stanie złagodzić również oparzenia słoneczne. Stosuje się ją również na pieluszkowe zapalenie skóry. Warto także wspomnieć, że dla osób, cierpiących na pojawiające się afty, jest ona skutecznym środkiem. Działa także jako antyperspirant, peeling, można sodę wykorzystać  do przygotowania pasty, aby wygładzić szorstką skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.