włosy
Medycyna naturalna

Zadbajmy o skórę głowy

Któż nie marzy o pięknych, zdrowych i mocnych włosach? Obecnie na rynku istnieje całe mnóstwo różnego rodzaju szamponów, odżywek, masek czy wcierek, które oferują nam wielką gamę przeróżnych składników odżywczych, które to mają nam pomóc we wszystkich problemach z włosami. Co jednak, gdy regularnie i konsekwentnie korzystamy z takich preparatów, sięgamy po coraz to nowe specyfiki, a efektów jak nie było, tak nie ma? Wówczas najbardziej prawdopodobnym jest to, że nieodpowiednio dbamy o samą skórę głowy, a należy pamiętać, że ona jest w tym przypadku jak „ziemia, o którą należy odpowiednio zadbać, by wyhodować plony”. Jak więc prawidłowo pielęgnować tę delikatną tkankę? Po pierwsze zaczynamy od odpowiedniego mycia. Myjemy włosy tak często, jak tylko potrzebujemy.

Czy warto przetłuścić włosy?

Często spotykaną poradą jest to, by od czasu do czasu przetłuścić skórę głowy- jest to jednak błędem! W ten sposób nie zmniejszymy wydzielanego sebum, w efekcie czego włosy miałyby się rzadziej przetłuszczać, a wręcz przeciwnie- doprowadzimy do nadprodukcji łoju. Dodatkowo włosy przez zbyt długi czas oblepione wydzieliną, stają się coraz słabsze. Tak więc wskazanym jest mycie włosów, gdy tylko odczuwamy taką potrzebę, oczywiście używając do tego delikatnych szamponów niezawierających zbyt mocnych detergentów w postaci np. SLS, ani silikonów. Kolejnym ważnym elementem w pielęgnacji włosów jest peeling skóry głowy. Jest to ważny zabieg, gdyż jak każdy peeling złuszcza i usuwa martwy naskórek, dając skórze możliwość lepszego oddychania oraz poprawiający krążenie. Do tego zabiegu możemy użyć cukru, fusów z kawy, a nawet zrobić bardziej złożone specyfiki, zawierające np. glinkę czy miód.

Naturalne receptury

Wystarczy jedynie poszukać odpowiednich receptur. Kolejnym sposobem na pomoc skórze głowy jest jej olejowanie. Jednak musimy uważać przy tym zabiegu. Owszem, dobrze wykonane może poprawić kondycję włosów i odżywić skórę głowy, lecz może też się zdarzyć, że nasza głowa nie polubi tego zabiegu i w efekcie czego poważnie ją osłabimy. Dlatego też przed regularnym stosowaniem tego rozwiązania, musimy je ostrożnie przetestować. Następnie możemy wypróbować stosowanie różnego rodzaju wcierek na skalp. Są to kosmetyki robione w domu, bądź kupowane w drogeriach, które mogą pomóc w poprawieniu kondycji skóry głowy, żeby jednak przyniosły najlepsze efekty, warto połączyć stosowanie ich z masażem skalpu, co pomoże lepiej odżywić głowę i lepiej wchłonąć pożyteczne składniki. Jednocześnie wzmocnimy cebulki włosów, zapewniając im lepsze dotlenienie. Musimy uważać na farbowanie włosów, gdyż chemiczne substancje mogą wpłynąć negatywnie nie tylko na nie, ale również na skórę głowy. Warto, więc postawić na zmianę koloru przy użyciu naturalnej henny, która nie będzie tak szkodliwa.

Piękne włosy piękny wizerunek

Oczywiście, jak przy chęci polepszenia kondycji każdej części naszego ciała musimy uważać na to, co jemy, tak więc wzbogaćmy dietę o warzywa i ryby, możemy też pić więcej herbatek ziołowych oraz suplementów diety zawierających w swoim składzie pokrzywę i skrzyp. Ostatnim ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy pielęgnacji, są, wbrew pozorom, fryzury, które robimy na co dzień. Używanie metalowych spinek oraz grzebieni czy szczotek może doprowadzić do silnego uszkodzenia włosa. Tak samo jak mocno ściskane na czubku głowy fryzur, takie jak koński ogon czy kok, mogą osłabić cebulki włosów i sprzyjać ich wypadaniu, dlatego warto zredukować chodzenie w takich fryzurach do minimum. Dbanie o piękne włosy może być dość uciążliwe i czasochłonne, ale warto jest zastosować powyższe rady i w efekcie czego móc cieszyć się ze zdrowych i pięknych kosmyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.