Zdrowie

Najlepsze łóżka rehabilitacyjne

Opieka nad osobą obłożnie chorą na pewno nie jest niczym prostym. Jeśli mowa jest o opiece w domu, to z pewnością czymś znacznie ułatwiającym codzienność jest posiadanie specjalistycznego łóżka rehabilitacyjnego. Znacząco ułatwia to opiekę nad osobą chorą i sprawia, że jej rehabilitacja jest znacznie skuteczniejsza. Specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne to produkt, który zasadniczo nie jest kupowany. W tym względzie bardziej praktycznym rozwiązaniem jest wypożyczenie owego łóżka na określony, niezbędny czas.

Cechy łóżka rehabilitacyjnego

Na rynku mamy oczywiście do czynienia z różnymi modelami łóżek rehabilitacyjnych stosowanych w procesie opieki nad osobami obłożnie chorymi w domu. Jest to tak zwana opieka paliatywna. Łóżka te stosuje się w odniesieniu do takich schorzeń jak:

  • przebyty udar mózgu, wylew krwi do mózgu
  • nowotwory w zaawansowanym stadium rozwoju
  • zaawansowana demencja starcza uniemożliwiająca samodzielne poruszanie się
  • zaawansowane stadium choroby Alzheimera
  • inne choroby związane z koniecznością opieki na osobą chorą

Łóżko, które jest stosowane w rehabilitacji osób chorych, powinno odznaczać się określonymi cechami. Do tych podstawowych na pewno można zaliczyć:

  • możliwość sterowania łóżkiem, dzięki czemu osoba chora może być umieszczana w różnych pozycjach
  • możliwość przesuwania łóżka – tutaj na pewno ważnym elementem są kółka umieszczane na każdej z nóżek

Dzięki temu, że nie jest to zwykłe łóżko i można nim elektrycznie sterować, mówimy o znacznie łatwiejszej opiece nad osobą chorą. Poza tym również dzięki temu możemy mówić o skutecznym zapobieganiu występowania odleżyn. W przypadku ułożenia osoby chorej na zwykłym łóżku, ryzyko owych odleżyn jest znacznie większe. Łóżka rehabilitacyjne zazwyczaj posiadają także specjalne drewniane poręcze z każdej strony, dzięki czemu jego obsługa, jego przemieszczanie jest jeszcze łatwiejsze.

Możliwość wypożyczenia

Zasadniczo specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne są sprzętem, który jest drogi. Jego zakup nie leży w granicach finansowych możliwości większości osób. Jednakże z bardzo dużym powodzeniem na naszym rynku funkcjonuje taki podmiot, jakim jest wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych. Koszt wypożyczenia łóżka w każdym z takich podmiotów jest zróżnicowany. W Visamed mamy do czynienia z bardzo atrakcyjnymi warunkami dla owego wynajmu. Koszt miesięcznego użytkowania wynosi tylko 120 złotych, a koszt dowozu pod wskazany adres oraz odbioru to zaledwie 100 złotych. Różne modele  łóżek, różne wielkości łóżek. Maksymalna waga osoby chorej w przypadku tych łóżek wynosi 175 kg.

Łóżka rehabilitacyjne dają możliwość sprawowania skutecznej opieki paliatywnej nad wieloma osobami chorymi w ich własnym domu. To bardzo duże ułatwienie. Poza tym oczywiście dzięki zastosowaniu specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych możemy mówić o możliwości skrócenia rehabilitacji chorego. Dzięki temu należy także mówić o znacznie większej efektywności procesu rehabilitacji w niektórych przypadkach chorobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.