Na jakich poduszkach śpią Azjaci?
Zdrowy sen

Na jakich poduszkach śpią Azjaci?

Powszechnie uważa się, że styl spania Azjatów jest wygodny, a przede wszystkim zdrowy dla kręgosłupa człowieka. W rzeczywistości coś w tym jest. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy układać się na gwoździach jak jakiś fakir. Nie oznacza to również, że zdrowe i komfortowe jest spanie na podłodze. Nie w tym kierunku powinna pójść higiena naszego snu.

Mówiąc bowiem o dobrej jakości snu azjatyckiego, dobrze jest spojrzeć na styl japoński oraz na popularne w tym kraju futony. Są to niskie łóżka, a w zasadzie to materace kładzione na podłodze na noc i składane w ciągu dnia. Materac Azjatów jest dosyć twardy. W środku jest on wypychany syntetycznym wkładem, bawełną lub też wełną. Taki sen na typowym futonie jest bardzo zdrowe dla kręgosłupa. Jednakże nie oznacza to wcale, że każdy powinien wyrzucić swoje łóżka i przerzucić się na owe materace na podłogach. W naszych warunkach można bowiem z powodzeniem postawić na inne, podobne i równie skuteczne rozwiązanie.

Poduszki ortopedyczne

Specjalistyczne poduszki ortopedyczne to idealne rozwiązanie. Istotne jest jednak to, aby były to oryginalne i profesjonalne poduszki ortopedyczne, a nie podróbki. Jak działają owe poduszki? Są to produkty, które pozwalają na uzyskanie właściwego podparcia kręgosłupa w każdym jego odcinku. W sposób szczególny mowa jest o właściwym podparciu odcinka szyjnego jak również i odcinka lędźwiowego. Sekretem działania poduszek ortopedycznych jest specjalistyczna pianka memory, pianka termoplastyczna, która ze względu na swoje właściwości dopasowuje się do kształtu ciała danej osoby. Szczególne działanie pianki memory umieszczonej w poduszkach ortopedycznych jak i w wielu materacach sprowadza się do:

  • zniesienia napięcia mięśniowego w plecach
  • zniesienia naprężeń powstałych w kręgosłupie
  • zniesienie nacisku na rdzeń kręgowy
  • zapobieganie powstawaniu owych naprężeń i nacisków

Poduszki ortopedyczne są zalecane każdej osobie zarówno w celach leczniczych jak i zapobiegawczych, w celach profilaktycznych. Mogą być one stosowane przez każdego z wyłączeniem dzieci do lat dwóch, które nie powinny wcale spać na poduszkach. Dzięki ich zastosowaniu można liczyć na zdrowy sen, na uczucie wyspania po każdej nocy. Tym samym zastosowanie tychże poduszek pozwala uniknąć zjawiska bólu pleców po przebudzeniu.

Styl spania preferowany przez Azjatów sprowadza się do stosowania twardego podłoża, ale nie nazbyt twardego. Tym samym na pewno nie chodzi o to, aby spać na podłodze. Nie trzeba też sięgać po futony, ale sugerować się tym, aby właściwie podeprzeć swój kręgosłup, aby zastosować właśnie materac oparty na piance memory oraz specjalistyczne poduszki ortopedyczne. Takie rozwiązanie pozwoli na uniknięcie różnych problemów z kręgosłupem, z bólem kręgosłupa, który doskwiera tak wielu osobom. W tym względzie dobrze jest podjąć stosowne działania jak najszybciej zanim pojawią się uporczywe bóle pleców i będą one uniemożliwiać uzyskanie zdrowego, satysfakcjonującego snu, który jest istotny dla całokształtu zdrowia.

Zobacz również: jaka poduszka dla dziecka 2 lata?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.