dieta koktajlowa
Dieta

Dieta koktajlowa

Dieta koktajlowa jest inaczej nazywana body reset. Jest to dieta oparta głównie właśnie na pożywnych koktajlach.  Jej głównym celem jest reset metabolizmu. Ma to na celu przygotowanie organizmu do tego, aby w późniejszym czasie móc łatwiej zrzucić większą ilość kilogramów, a poza tym aby móc podtrzymać swoją wagę. Jest to bardzo skuteczna dieta, ponieważ dzięki niej można w ciągu 15 dni pozbyć się od 2 do 3 kilogramów i do tego nie trzeba  w tym czasie liczyć kalorii. Oczywiście owa dieta rządzi się określonymi prawami.

Trzy fazy diety

Dieta ta jest podzielona na trzy podstawowe fazy. Każda z owych faz trwa przez pięć dni, a zatem cały proces jak już wspomniano, trwa 15 dni. W pierwszej fazie opieramy się tylko i wyłącznie na samych koktajlach. W ciągu dnia spożywamy biały koktajl rano, czerwony na lunch oraz zielony na kolację. W drugiej fazie ograniczamy się do spożycia w ciągu dnia dwóch koktajli. Poza nimi można spożyć jeden „normalny”, lekki posiłek. W trzeciej fazie koktajl jest spożywany tylko i wyłącznie na śniadanie. Poza tym możemy spożyć dwa inne posiłki, które jednak nie powinny być bardzo obfite. Dzięki diecie koktajlowej możemy mówić nie tylko o łatwiejszym odchudzaniu, o łatwiejszym podtrzymaniu uzyskanej wagi ciała.

Można tu również z powodzeniem mówić o takim aspekcie, jakim jest zachowanie pełni zdrowia. Owe koktajle dodają nam bowiem wszelkich wartości odżywczych. Tym samym można powiedzieć, że jest to jedna z tych najzdrowszych form diety odchudzającej. Nie ma tu miejsca na bardzo szybkie tempo, ale w odchudzaniu bynajmniej nie chodzi o tę szybkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.