soki owocowe
Dieta

Koktajle wzmacniające

Okres jesienno zimowy to zdecydowanie trudny czas dla naszego zdrowia i odporności. Zmienność temperatur i wahania pogodny potrafią doprowadzić nie jeden organizm do granic wytrzymałości. Pomóc nam mogą koktajle wzmacniające. Okazuje się, że po takie koktajle warto sięgać nie tylko profilaktycznie, ale również w trakcie choroby, nawet bardzo poważnej jak nowotwory. Koktajle te są niezwykle istotne w procesie rekonwalescencji.

Samo przygotuj!

Przygotowane z odpowiednich owoców, warzyw, ziół i przypraw są źródłem wielu niezbędnych witamin i substancji odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Dużą popularnością cieszą się koktajle wspomagające odchudzanie oraz koktajle wspomagające walkę z anemią. Ich skuteczność potwierdzają liczne badania. Wystarczy tylko stosować się do kilku podstawowych zasad. Jedną z nich jest sięganie po produkty najwyższej jakości, wolne od pestycydów czy wspomagaczy smaku. Tylko nieprzetworzone, naturalne produkty są w stanie zagwarantować nam osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Po drugie trzeba pamiętać, że podstawą są zdrowe nawyki żywieniowe i odpowiednia dawka codziennego ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. Koktajli zwykle nie da się przedawkować, dlatego warto po nie sięgać nawet codziennie. Ich najlepszą cechą jest to, że zdecydowanie pomogą nam zwalczyć uczucie ciągłego zmęczenia czy uporczywego braku energii. Mocną cechą koktajli jest banalny sposób ich przygotowania.

Świeże owoce w soku

Wystarczy sięgnąć po świeże owoce, warzywa lub przyprawy, wszystko dokładnie zmiksować i gotowe. Koktajle są też wskazane dla dzieci, zwłaszcza, gdy preferują one taką konsystencję. Dla starszaków atrakcyjne jest również to, że sami pod okiem dorosłych, mogą przygotować swoje ulubione koktajle. Świetnie sprawdzą się one również na wszelkiego rodzaju przyjęciach czy bankietach, nadając im niepowtarzalnego, a przede wszystkim zdrowego charakteru. Takie bomby witaminowe świetnie sprawdzą się również po imprezie zakrapianej alkoholem, kiedy to nasz organizm rozpaczliwie wręcz domaga się pomocy i odpowiedniego nawodnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.