obsesyjne odchudzanie
Dieta

Odchudzanie a obsesja

Naukowcy przeprowadzili badanie, które dowodzi, że zdecydowanie oceniamy się dużo bardziej krytycznie, niż osoby z zewnątrz. Ktoś, kto nas widzi prawdopodobnie nie zauważa w nas tego, co uważamy za wadę. Być może mamy za duży nos w naszej opinii, druga osoba natomiast może tak nie uważać. Jest tak w każdym przypadku. Względem siebie jesteśmy zdecydowanie dużo bardziej krytyczni niż osoby nas otaczające.

Obsesyjne chudnięcie

W tych czasach, gdzie tak nagminnie i natarczywie propaguje się zdrowy styl życia a także idealny wygląd i wspaniałą figurę, bardzo często można się nabawić licznych kompleksów, które w przełożeniu długoterminowym, są w stanie wpływać negatywnie na nasze zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Odchudzanie staje się codziennością. Warto jednak zadbać o to, by przebiegało zdrowo i nie powodowało uszczerbku na naszym zdrowiu. Zdarza się tak, że popadamy w obsesję, a następnie w liczne choroby. Warto zdecydowanie dbać o zdrowy wygląd szczupłą sylwetkę, jednak nie powinniśmy pozwalać sobie na skrajności, gdzie nasz organizm doprowadzamy samoistnie do destrukcji. Jest to zdecydowanie nieodpowiedzialny krok z naszej strony.

Nieodpowiednie odchudzanie

 Nieodpowiedni sposób, a raczej podejście do odchudzania może spowodować to, że zaczniemy chorować na bulimię, anoreksję, wywołamy u siebie liczne zaburzenia odżywiania, wrzody, problemy z żołądkiem, hormonami, odpornością. Pamiętajmy również, że zarówno otyłość jak i wychudzenie nie są efektem kilku dni. Są to długotrwałe procesy, którym się poddajemy. Nie możemy dopuścić do tego, żeby jedynym celem naszego życia było schudnięcie. Jeśli zauważamy u siebie takie zachowanie, to jest źle. Oznacza to, że potrzebujemy pomocy lekarza specjalisty, który pomoże nam wyjść z tego stanu. Pamiętajmy o tym, że jest to niebezpieczne. Nie licząc chorób, możemy nawet z czasem umrzeć. Czy naprawdę warto? Życie mamy tylko jedno. Zadbajmy zatem o zdrowe posiłki, zbilansowaną dietę oraz odpowiednią aktywność fizyczną. Zanim podejmiemy pochopną decyzję, zasięgnijmy wiedzy u specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.