papaja
Dieta

Papaja i jej właściwości

Jak wiadomo powszechnie wśród nas, zwykłych ludzi, a nie tylko naukowców, korzystanie z dobrodziejstw natury zdecydowanie może przynieść nam najlepsze efekty, dlatego też powinniśmy korzystać z dostępnych naturalnych na rynku środków, aby pomóc naszemu organizmowi być jak najdłużej w jak najlepszej kondycji. Zatem powinniśmy wprowadzić do naszej diety duże ilości warzyw i owoców, co nie zawsze dla wszystkich jest dobrą wiadomością. Nie każdy z nas przepada za tego typu jedzeniem.

Dlaczego warto jeść papaję?

Niektórzy jedzenie warzyw uważają bowiem za „pokarm dla królików” i preferują mięso. A to błąd. Każdy z nas powinien poznać zdrowotne ich zdrowotne działania. Przyjrzymy się zatem bliżej egzotycznemu owocowi, jakim jest papaja. Jej poprawna nazwa brzmi melonowiec właściwy i pochodzi z Ameryki. Zawiera właściwości lecznicze przez wzgląd na zawarte w niej karotenoidy. Zapobiega bowiem rozwojowi raka oraz papainie. Została doceniona przez Hiszpanów. Wykorzystuje się ją do leczenia wrzodów żołądka, infekcji dróg moczowych, kurzajek czy też czyraków. Badania zdecydowanie pokazują, że ten wspaniały owoc przeciwdziała wielu schorzeniom. Papaja nie tylko zapobiega powstawaniu nowotworów, ale dzięki zawartości likopenu, który odpowiada za usuwanie wolnych rodników, pozwala zniwelować tzw. stres oksydacyjny, który może przyczynić się do wielu chorób.

Dlaczego mango?

Badania pokazują, że przede wszystkim zmniejsza to szansę na zapadnięcie na raka prostaty. Natomiast wyciąg z liści papai przyczynia się do zahamowania wzrostu komórek rakowych raka szyjki macicy, raka piersi, trzustki oraz płuc. Likopen nie tylko zmniejsza szansę na uniknięcie nowotworu, ale także może uchronić przed chorobami układu krążenia, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko wystąpienia wylewu czy też zawału. Dodatkowo usuwa z naszego organizmu „zły” cholesterol. Zawarta w papai papaina wpływa na poprawę układu trawienia. Nie doprowadza do zwiększenia się kwasowości układu pokarmowego takie jak w przypadku pepsyny. Wpływa na odchudzanie, niweluje wzdęcia i zaparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.