suplementy
Dieta

Czy warto wspomagać się suplementami?

Zdrowie to jeden z kluczowych elementów codzienności każdego z nas. Podkreślamy bardzo często, że przecież zdrowie jest najważniejsze, że jeśli zabraknie owego zdrowia, to tak naprawdę braknie wszystkiego. Jednakże z drugiej strony musimy jasno powiedzieć, że wielu z nas nie dba o to zdrowie we właściwy sposób. Aby to było możliwe, musimy podjąć pewne działania, musimy poprawić pewne elementy w naszej codzienności. Jednym z elementów, który jest obecny wokół nas, z którym możemy się zetknąć w wielu różnych reklamach telewizyjnych, są różnego rodzaju suplementy diety mające na celu poprawić różnego rodzaju aspekty związane z naszym zdrowiem. Warto zatem podjąć temat, warto zapytać o to czy owe suplementy diety są dla nas konieczne, są dla nas czymś zbawiennym?

Suplementy z reklam kontra rzeczywistość

Oczywiście w reklamach telewizyjnych zasadniczo mamy do czynienia z bardzo jasnym przesłaniem, w myśl którego owe produkty mogą nam zapewnić zdrowie, powrót do zdrowia dzięki nim jest bardzo prosty. W rzeczywistości jednak musimy pamiętać o tym, że są to tylko suplementy diety, że jest to swojego rodzaju uzupełnienie. Najważniejszym elementem w dbałości o swoje zdrowie jest bowiem dieta, jest bowiem aktywność fizyczna, unikanie stresu, unikanie różnych napięć. To dieta jest w tym zestawieniu najważniejsza, a suplementy? Oczywiście dzięki nim możemy bardzo wiele osiągnąć, możemy mówić o zachowaniu lepszego zdrowia, o jego poprawie, aczkolwiek jeszcze raz musimy podkreślić to, że jest to tylko i wyłącznie uzupełnienie, że nie możemy ich traktować jako elementu podstawowego, że nie możemy wierzyć, iż dzięki nim zachowamy swoje zdrowie w bardzo  dobrym stanie, że będziemy mogli mówić o bardzo dobrym zdrowiu.

Suplementy nie zastąpią prawidłowej diety

Musimy powiedzieć, że sposób odżywiania się jest głównym elementem, który decyduje o zdrowiu, o poziomie naszego zdrowia. Sięgając po suplementy diety musimy pamiętać o tym, aby sięgać po te odpowiednie produkty, po sprawdzone produkty, po uznane. Ważne jest także to, aby owe suplementy były również dla nas bezpieczne, ponieważ nie wszystkie suplementy są w pełni bezpieczne i w pewnych sytuacjach mogą wiązać się z wystąpieniem pewnych skutków ubocznych, mogą wiązać się z pewnymi sytuacjami nieprzyjemnymi. Suplementy diety mogą poprawić jakość naszego zdrowia, mogą poprawić nasze funkcjonowanie, ale muszą być one stosowane zgodnie z wytycznymi. Nie należy ich traktować jako produktów podstawowych, jako czegoś podstawowego, ponieważ w ten sposób na pewno nie osiągniemy tego, na czym nam zależy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.