aktywność po zawale
Ludzie

Aktywność fizyczna po zawale

Zawał serca jest bardzo poważnym schorzeniem, które wymaga hospitalizacji, a także odpowiedniej profilaktyki. Powstaje w tym miejscu pytanie o to czy aktywność fizyczna jest tym elementem, który powinien mieć miejsce po przebytym zawale serca? Jak najbardziej tak.

Brak ruchu po zawale

Zaniechanie ruchu, zaniechanie aktywności fizycznej po zawale nie jest czymś dobrym. Oczywiście nie powinna to być jakakolwiek aktywność fizyczna i nie powinniśmy do niej przystępować bezpośrednio po zawale. W tym względzie bardzo istotnym elementem jest stała kontrola lekarza, wykonywanie określonych badań. Niemniej jednak nie można zaniedbać kwestii związanej z codzienną aktywnością fizyczną. Zamiar ćwiczenia warto jest przedyskutować z lekarzem, a nawet jest to konieczne.

Niemniej jednak nie wolno tego aspektu nie poruszyć. Jaką formę powinna mieć owa aktywność? Na pewno nie powinna ona być zbyt intensywna, nie powinna ona powodować nadmiernego zmęczenia. Tym samym nie chodzi tutaj o udział w biegach maratońskich czy też innych biegach długodystansowych. Po przebytym zawale serca można postawić chociażby na nordic walking, można postawić na rekreacyjną jazdę na rowerze, na spacer po górach.

Aktywność idealna dla zdrowia

Najważniejsze jest to, aby owa aktywność miała miejsce. Między innymi aktywność fizyczna usprawnia pracę serca, powoduje lepsze dotlenienie każdej komórki jak również w bardzo dużym stopniu wpływa na pracę układu krążenia. Tym samym mimo bardzo poważnego schorzenia, jakim jest zawał serca, nie należy rezygnować z aktywności fizycznej, ale wręcz przeciwnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.