Podróże w poszukiwaniu sensu istnienia - nasze typy
Ludzie

Podróże w poszukiwaniu sensu istnienia – nasz typ

Każdy z nas poszukuje swego własnego sensu istnienia. Każdy zadaje sobie pytanie, w jaki sposób żyć, prosperować, postępować, aby osiągnąć szczęście. Czy szczęście, w naszym ludzkim wymiarze to dobra materialne i bogactwa? A może szczęście możemy nazwać rodzinę, dzieci, zdrowie? Każdy stawia na zupełnie inne elementy, które czynią go szczęśliwym i pełnym satysfakcji w życiu. Poglądy Europejczyków znacznie różnią się od tych, którymi wyróżniają się ludzie w Japonii. Czy warto wybrać się do Japonii i poznać kulturę życia mieszkańców ich wymiar szczęścia, ale jednocześnie zobaczyć ogromną ilość zabytków i atrakcji?

Zabytki i kultura Japonii

Jeżeli zdecydujemy się na przykład na wyjazd do Tokio, z całą pewnością warto poświęcić nieco czasu zabytkom i atrakcjom, które to są zupełnie inne aniżeli na terenie Europy. Ogromne posągi Buddy i świątynie, skupiają zaciekawionych turystów z całego świata. Co więcej mamy do czynienia z zupełnie innymi wierzeniami, obrzędami i symbolami. Japonia jawi się nam więc jako nader egzotyczny kraj, który warto odwiedzić. Będąc w Japonii warto również zastanowić się nad sensem istnienia, szczęściem, ponieważ to właśnie stąd płyną najważniejsze przesłania buddyjskich mnichów do ludzi, nie tylko w Azji ale i na całym świecie. Określani są oni jako najmądrzejsi mistrzowie, którzy swoją wiedzę i umiejętności zdobywali wiele lat. Od nich płynie sens istnienia każdego człowieka. Warto sprawdzić, w jaki sposób przekłada się na nasze własne życie.

Sens życia według Japończyka

Jeżeli Japończycy oceniają swój stan szczęścia, na uwadze mają przede wszystkim całe spektrum życiowych doświadczeń. Są dla nich ważne wszystkie wzloty i upadki, a co więcej nigdy nie szukają szczęścia idealnego. Co jest najważniejsze dla Japończyka? Co jest sensem jego istnienia? Okazuje się, że najważniejsza w tej kwestii jest rodzina i praca. Warto jednak zauważyć, że poprzez zmieniający się świat coraz więcej Japończyków staje się pracoholikami. Wiele godzin spędzają na stanowisku pracy, dążąc do poprawy życia materialnego całej rodziny.

Nastroje japońskiego społeczeństwa

W Japonii od wielu lat utrzymuje się stan recesji, dlatego też naukowcy coraz częściej przyglądają się zmieniającym się nastojom społeczeństwa. Wciąż zadają sobie pytanie – czy Japończycy są naprawdę szczęśliwym narodem? Okazuje się, że w dalszym ciągu niewiele osób w Japonii ocenia swój poziom szczęścia na podstawie sytuacji ekonomicznej. Przeciwnie kieruje się życiem osobistym, a pod uwagę bierze wzloty i upadki całego życia. Bez wątpienia ogromną rolę odgrywa tutaj religia, która jest znacznie inna aniżeli w Europie. Siła umysłu, wiara w życie pozagrobowe, pamięć o zmarłych przodkach, są istotne w życiu każdego Azjaty. Tym samym to te elementy kształtują istnienie i sens człowieka w Japonii. Czy warto wybrać się na wycieczkę do Japonii i znaleźć swój własny sens istnienia, daleki od pracy, pieniędzy i gonitwy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.