medycyna
Ludzie

Ciekawostki medyczne

Wydaje się nam, że na medycynie większość z nas zna się jak nikt inny. Jednakże w rzeczywistości medycyna ma wiele tajemnic, ma wiele do zaproponowania, dzięki czemu jest ona bardzo ciekawą branżą. Niektóre ze zjawisk mogą dziwić, mogą wydawać się zupełnie odmienne od tego, co pozornie oznaczają. Przedstawmy zatem kilka ciekawostek ze świata medycyny. Kwas nikotynowy. Wydawać by się mogło, że ma to bezpośredni związek z paleniem papierosów. Nic bardziej mylnego.

Kwas nikotynowy

Kwas nikotynowy to inaczej mówiąc witamina PP zwana inaczej niacyną. Występuje ona dosyć powszechnie w wielu różnych produktach zwierzęcych oraz roślinnych. Jeśli chodzi o przydatność kwasu nikotynowego dla ludzkiego organizmu, to należy wskazać na jego niezbędność. Skoro mowa była o dosyć popularnej witaminie, to nie można nie wskazać również na witaminę C. Nie da się ukryć, że jest to najbardziej popularna ze znanych witamin. Mówi się, że należy spożywać cytrynę, paprykę jako doskonałe źródło witaminy C. Dlatego też bardzo istotnym elementem jest pytanie o najlepsze jej źródło. Okazuje się, że w tym względzie należy mówić o ziemniakach. W 100 g ziemniaków mamy obecne aż 16 mg owej witaminy. W cytrynie mamy większą ilość owej witaminy, ale de facto nikt z nas nie spożywa cytryny nagminnie. Tymczasem jeśli chodzi o ziemniaki, to zasadniczo spożywamy ich dosyć sporo. Tym samym to właśnie ziemniaki są tym elementem, tym produktem, który dostarcza do ludzkiego organizmu największą ilość witaminy C.

Zagadki w medycynie

Medycyna to bardzo wiele różnych zagadek, bardzo wiele różnych ciekawostek. Z jednej strony jest to coś, co może nas nie dotyczyć, ale dzięki owym ciekawostkom można mówić o postępowaniu powodującym lepsze zdrowie, lepszą dbałość o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. W medycynie mamy wiele zagadek, które nie są rozwiązane, ale mamy również wiele takich, na temat których mamy błędne spojrzenie. Można opierać się tylko na tym, co jest powszechne, co nam przekaże lekarz, ale można dla własnego zdrowia zrobić znacznie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.