sport
Ludzie

Dlaczego należy ćwiczyć?

Wie to każdy, iż aktywność fizyczna jest istotna dla różnych aspektów zdrowia. Nie jest jednakże łatwo w naszej codzienności się zmobilizować, aby ową aktywność powziąć. To jednakże nie jest tylko jakaś propaganda, iż aktywność ma wpływ na naszą codzienność, na nasze zdrowie. Im szybciej podejmiemy próbę zmiany naszego siedzącego stylu życia, tym lepiej dla nas. To, co zrobimy dla naszego organizmu dzisiaj, będzie miało wpływ na naszą przyszłość. Im bardziej zadbamy o swoją kondycję w dniu dzisiejszym, tym lepsza będzie ona zwłaszcza w okresie starości. Co konkretnie dają nam ćwiczenia fizyczne?

Korzyści z aktywności fizycznej

Tych korzyści jest bardzo wiele. Dzięki nim można mówić o dotlenieniu mózgu, o lepszej pamięci, większej koncentracji, a tym samym o większej wydajności. Aktywność fizyczna to element, który wpływa na naszą psychikę. Możemy w ten sposób zwiększyć swoją odporność na stres, możemy oddzielić się od naszej codzienności, od kłopotów, odpocząć psychicznie. Poza tym nie sposób nie wskazać także o bardzo dobroczynnym wpływie ćwiczeń na funkcjonowanie układu krążenia, na pracę naszego serca oraz innych narządów wewnętrznych. Aktywność fizyczna to większa pewność siebie, lepszy wygląd skóry, lepsze samopoczucie, lepszy nastrój. Postrzegamy siebie bardziej atrakcyjnymi, a tym samym ma to również przełożenie na sferę seksualną.

Sport a seks

Dzięki regularnej aktywności fizycznej nasze możliwości seksualne, poziom naszego libido jest znacznie wyższy, co oczywiście nie jest w tym miejscu bez znaczenia. Nie będziemy oczywiście mówić o wyższości jednej formy aktywności fizycznej nad drugą, ponieważ jest to pojęcie bardzo względne. Każdy może mieć bowiem nieco inne upodobania, nieco inne preferencje. Mówiąc o aktywności fizycznej, należy wskazać na to, że każdy powinien dla siebie wybrać to, co mu sprawia największą satysfakcję, co sprawia mu przyjemność. Aktywność fizyczna oczywiście powinna nosić znamiona regularności, gdyż tylko wówczas będzie można mówić o trwałym efekcie w postaci znacznie lepszego zdrowia fizycznego oraz psychicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.