trądzik
Ludzie

Jak dbać o skórę trądzikową?

Skóra trądzikowa może występować nie tylko w przypadku osób nastoletnich, co jest wówczas związane z okresem dojrzewania. Tak naprawdę ze skórą trądzikową możemy mieć do czynienia przez całe życie. Oczywiście nie oznacza to wcale, że przez całe życie będziemy musieli się borykać z niestetycznym wyglądem naszej twarzy, ponieważ o skórę trądzikową można z powodzeniem odpowiednio zadbać. Przede wszystkim jaka to jest skóra trądzikowa i jak się ona objawia?

Jak rozpoznać czy mamy skórę trądzikową?

Rozpoznanie skóry trądzikowej jest dziecinnie proste. Przede wszystkim należy tutaj wskazać na częste pojawianie się różnych grudek, krostek, zaskórników, zaczerwienień jak również i mowa jest o wydzielaniu sebum w nadmiernej ilości. Warto zapamiętać kilka kwestii, które pozwolą nawet całkowicie pozbyć się problemu skóry skłonnej do trądziku. Na pewno podstawową kwestią jest dokonywanie codziennej pielęgnacji takiej skóry. Tutaj nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek przerwy, ponieważ brak stałej pielęgnacji będzie powodował pojawianie się nowych grudek i innych niechcianych elementów na twarzy.

Prawidłowe oczyszczanie skóry

Pierwszym i podstwowym krokiem, jaki należy podjąć, jest dogłębne oczyszczanie skóry na twarzy. Dzięki temu zabiegowi będziemy mogli skutecznie pozbyć się zarówno nadmiaru bakterii jak i nadmiaru wydzielanego przez skórę sebum. W tym celu można jak najbardziej użyć środków antybakteryjnych w postaci pianek myjących i kremowych żeli. Istotne jest to, aby owe środki nie zawierały w sobie żadnych grudek. Kolejnym z istotnych kroków, jakie należy podjąć, jest tonizacja.

 

Tonik a sebum

Normalizujący tonik użyty po etapie oczyszczania będzie powodował zarówno to, że ilość produkowanego sebum będzie mniejsza jak również będziemy mieli do czynienia z pozbyciem się efektu świecenia się cery. Kolejny z etapów to zastosowanie kremu nawilżającego. Tenże krem powinien odznaczać się wysoką jakością, a tym samym nie warto stawiać na to, co jest tylko i wyłącznie tanie. Taki krem ma za zadanie odpowiednio nawilżyć skórę na twarzy. Warto także wskazać na wykonanie peelingu, który powinien być wykonany raz w ciągu tygodnia. Warto użyć peelingu enzymatycznego, który będzie najbardziej dla skóry trądzikowej skuteczny. Tenże peeling ma za zadanie złuszczyć martwy naskórek.

A co z makijażem?

Czy na skórę skłonną do powstawania trądziku można nakładać makijaż? Oczywiście tak, aczkolwiek na pewno nie będzie to jakikolwiek makijaż. Przede wszystkim powinien być on lekki i delikatny, a poza tym również w jak największym stopniu naturalny. Jak najbardziej można wskazać na zastosowanie mineralnych podkładów, które wykazują działanie antybakteryjne. Poza tym również ów makijaż powinien być noszony jak najkrócej. Jeśli wracamy do domu, to należy go jak najszybciej zmyć. Poradzić sobie ze skórą trądzikową można, aczkolwiek bardzo ważne jest ścisłe zastosowanie się do powyżej podanych zasad. Taka pielęgnacja na pewno jest czasochłonna, ale jeśli komuś zależy na dobrym wyglądzie, to tak naprawdę tutaj nie ma żadnych dróg na skróty, aby móc z tym problemem sobie poradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.