trening
Ludzie

Trening bez sprzętu

Każdy z nas ma w sobie ukryte pewne cele związane ze swoim ciałem i swoim organizmem. Nie zawsze dążymy do tego, aby owe cele zrealizować, ale można powiedzieć, że wiele osób podejmuje określone wysiłki. Jeśli chcemy ćwiczyć, to niekoniecznie musimy być w posiadaniu określonego sprzętu. Tak naprawdę to możemy ćwiczyć we własnym domu i nie musimy mieć żadnego sprzętu. Co więcej, taki właśnie trening może okazać się bardziej skuteczny od treningu na siłowni, gdzie ów sprzęt mamy zapewniony.

Trening a odchudzanie

Dzięki takiej formie treningu możemy szybciej schudnąć, możemy bardziej wyrzeźbić sylwetkę własnego ciała, możemy zwiększyć siłę swoich mięśni. Jak powinien wyglądać taki trening? Na pewno nie możemy zapomnieć o odpowiedniej rozgrzewce. W tym względzie wskażemy na około 10 minut ćwiczeń polegających na skakaniu przy użyciu skakanki lub też mowa będzie o biegu w miejscu. Skoro rozgrzewka będzie trwała przez około 10 minut, to trening właściwy powinien trwać około 40 minut. W tym czasie powinniśmy wykonywać poszczególne ćwiczenia jedno po drugim. Wystarczy, że owych ćwiczeń będzie około sześciu. Takie urozmaicenie pozwoli nam się nie znudzić, a ponadto również pozwoli nam na trenowanie różnych partii mięśniowych.

Wzrost formy

Wraz ze wzrostem naszej siły oraz wytrzymałości, warto jest pomyśleć o tym, aby stopniowo zwiększać ilość powtórzeń poszczególnych ćwiczeń. Przysiady, pompki, wykroki, zakroki, deski to tylko przykłady ćwiczeń, które możemy wykonywać bez pomocy jakiegokolwiek sprzętu. Jak najbardziej skutecznie i bez zbędnych nakładów finansowych. Oczywiście nie każdemu będzie to pasowało, ale na pewno jest to doskonały sposób na to, aby we własnym domu osiągnąć to, co zwyczajowo kojarzyć się nam może z długotrwałymi ćwiczeniami na siłowni czy też w klubie fitness. Ważne jest także to, aby w takim treningu wytrwać. Mobilizacja siebie samego we własnym domu na pewno nie jest łatwa i na pewno również nie każdy ma wystarczająco silną wolę, aczkolwiek można przecież spróbować siebie samego czy stać nas na pewne poświęcenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.