Domowe, naturalne sposoby na oczyszczanie i profilaktykę nerek
Medycyna naturalna

Domowe, naturalne sposoby na oczyszczanie i profilaktykę nerek

Nerki – to organy odpowiadające nie tylko za prawidłowy transport moczu, ale i prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Nerki m.in. oczyszczają krew z toksyn (powstałych w wyniku przemian metabolicznych, czy złej diety), regulują gospodarkę wodną w organizmie. Ponadto niwelują oznaki zmęczenia (worki pod oczami).

Kiedy nerki wołają o pomoc?

Objawy chorych nerek mogą być różne do tych najbardziej charakterystycznych zalicza się m.in. bóle brzucha, ciemny kolor moczu, duże pragnienie picia wody, ból pleców, worki pod oczami, czy częste oddawanie moczu.

Oczyszczanie nerek – domowe sposoby

Pierwszy sposób to połączenie marchwi, selera i pietruszki. Przy użyciu wyciskarki mieszamy soki z podanych składników w proporcji 9:5:2. Mieszankę należy pić w ilości ok. 500 ml, ok. 4 razy dziennie przez 2 tygodnie.

Kolejna metoda jest nie tylko prostsza, ale i szybsza od wyżej wymienionej. Tu potrzebne Ci będą owoce dzikiej róży. Zalewasz je ok. 200 ml wody i gotujesz przez kwadrans. Następnie przelewamy i studzimy otrzymany napój. Zalecana dawka to 1/3 szklanki, 3 razy dziennie przez okres dwóch tygodni. Warto zdecydować się na ekologiczną wersje takich owoców, których dodatkową zaletą jest niska cena.

Przykłady silnych, naturalnych środków do oczyszczania nerek

Różnego rodzaju wyciągi z roślin charakteryzują się wysokim działaniem oczyszczającym. Do tych najpopularniejszych zalicza się m.in.

  • Sok z brzozy – działa moczopędnie, jest pomocny przy niewydolności nerek  ma działanie moczopędne, wspiera drogi moczowe, pomaga przy niewydolności nerek.
  • Nawłoć pospolita – minimalizuje ryzyko kamicy nerkowej, czy zapalenia dróg moczowych.
  • Hortensja – dzięki zawartości kumaryny, poprawia pracę nerek i pomaga zwalczać stany zapalne układu moczowego.

W wielu przypadkach można kupić preparaty zawierające powyższe trzy składniki. Ponadto dobrze, gdy znajduje się tam wyciąg m.in. rośliny o nazwie Parietaria diffusa. Nie tylko działa moczopędnie, ale i doskonale oczyszcza nerki.

Kolejny przykład to ziołowa nalewka. Przygotowana według dawnej receptury O. Klimuszko. Pomaga przy zapaleniach nerek, ale skutecznie usuwa zalegający w nich pasek. Swoje właściwości nalewka zawdzięcza zielu rdestu, a także liściom pokrzywy odpowiadającym za prawidłowe wydzielanie moczu. Zwartość wyciągu z kłącza pierzu pozwala oczyścić nerki z zalegających w organizmie szkodliwych substancji. Znacząco poprawia się też wydalanie moczu. W wielu przypadkach taką nalewkę można kupić w korzystnej cenie.

Profilaktyka dla prawidłowej pracy Twoich nerek

Warto pamiętać, że systematyczna, codzienna profilaktyka nerek zapobiega wielu dolegliwościom w przyszłości. Tu kluczowe okazują się punkty odpowiedniej diety. Tym samym unikaj soli, dań oferowanych w puszkach, smażonych potraw, czy alkoholu. W przypadku nadwagi należy ją jak najszybciej zrzucić. Wyeliminować należy także palenie papierosów. Warto zadbać też o zdrowy ruch na świeżym powietrzu. Ponadto kontroluj podstawowe parametry życiowe jak: ciśnienie, czy poziom cukru, które nieleczone często prowadzą do trudnych do wyleczenia dolegliwości nerek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.