nerki
Medycyna naturalna

Najskuteczniejsze zioła na poprawę pracy nerek

Nerki, które prawidłowo funkcjonują z całą pewnością są dla nas podstawą zdrowego organizmu. To właśnie one odpowiadają za szereg różnorodnych procesów w naszym organizmie. Z całą pewnością  utrzymują prawidłową równowagę kwasowo-zasadową, odfiltrowują toksyny a także utrzymują odpowiednią ilość sodu i płynów we krwi. To jak pracują nasze nerki można zauważyć oceniając stan skóry, paznokci i włosów.

Jakie zioła pić aby wspomóc codzienną pracę nerek?

Ziołolecznictwo cieszy się obecnie coraz większą popularnością a wręcz współpracuje z konwencjonalnymi metodami leczenia. Dziś zioła stosuje się nawet przy już rozwiniętych schorzeniach nefrologicznych. Najczęściej wtedy stosuje się je jako uzupełnienie leczenia medycznego. Zanim jednak sięgniemy po zioła na własną rękę musimy wiedzieć, że niektóre z nich

mogą wchodzić w interakcję z lekami.

Zioła warto zastosować przede wszystkim w profilaktyce zdrowej pracy nerek. Najczęściej występującymi chorobami nerek są:

  • kamica nerkowa
  • dna moczanowa
  • niewydolność
  • kolka nerkowa

Choroby nerek objawiają się najczęściej bólem który promieniuje od okolicy lędźwiowej. Z tego też względu nader często mylony jest z bólem kręgosłupa. Pomyłka ta może negatywnie wpłynąć na rozpoznanie choroby, a w dalszej konsekwencji na trudność w jej leczeniu.

Jak oczyścić nerki?

Najważniejsze jest to, aby oczyścić nasze nerki i zmusić je do prawidłowej pracy. Tutaj warto pić zioła, które mają działanie moczopędne. Tego typu zioła zwiększają ilość moczu, który wydalamy w czasie doby. Dodatkowo są one bezpieczne i nie zaburzają równowagi elektrolitów w organizmie. Jeżeli pijemy zioła moczopędne w rozsądnych ilościach, wówczas poprawiają skutecznie stan naszego zdrowia.

Skrzyp i pokrzywa a praca nerek

Najczęściej stosowanymi ziołami, które mają działanie moczopędne są pokrzywa i skrzyp. Są to zioła powszechnie znane lecz często niedoceniane mając na uwadze ich właściwości lecznicze.

Pokrzywa sprawia, że następuje wydalanie niepotrzebnego mocznika oraz chloru i kwasu moczowego. Skrzyp polny zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych, a także zapaleniu dróg moczowych.

Mniszek lekarski w usuwaniu toksyn

Idealnym ziołem, które usuwa toksyny jest mniszek lekarski. Ma on także działanie moczopędne i napotne. Znakomicie sprawdza się także czarny bez, zielona herbata i krwawnik pospolity.  W zwalczaniu drobnoustrojów w drogach moczowych polecana jest żurawina. Ziołem, które powinniśmy zastosować w przypadku kamicy nerkowej jest perz właściwy. Możemy pić wywar z jego kłącza. Ziołem stosowanym na kamienie nerkowe jest także nawłoć – roślina o silnym działaniu przeciwzapalnym, moczopędnym i rozkurczowym. Aby pozbyć się złogów w nerkach zastosować możemy brzozę.

Należy pamiętać, aby po każde zioła sięgać ostrożnie i pić je rozsądnie. Oczywiście musi być to w odpowiednich ilościach. Wiele z ziół pije się przez kilka dni, a następnie musimy zrobić przerwę. Zioła są niezwykle pomocne, jednakże stosujmy je rozważnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.