zapalenie stawów
Medycyna naturalna

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów określane skrótem RZS to choroba przewlekła. Jak sama nazwa wskazuje, jest to choroba zapalna, która bezpośrednio dotyczy tkanki łącznej. W jej wyniku dochodzi do nieswoistego oraz symetrycznego zapalenia stawów. Poza tym również mamy do czynienia z pewnymi zmianami poza stawami oraz powikłaniami układowymi.

Nie lekceważ objawów

Choroba ta nie może być lekceważona, ponieważ stopniowo prowadzi do kalectwa, prowadzi do tego, że człowiek staje się niepełnosprawny, a w efekcie również prowadzi ona do śmierci danej osoby. Oprócz symetrycznego zapalenia wielu stawów jednocześnie, w chorobie tej mamy do czynienia z wieloma innymi objawami. Mowa jest między innymi o zapaleniu błony maziowej, uszkodzeniu chrząstek, uszkodzeniu wszelkich tkanek znajdujących się w obrębie stawów jak również z uszkodzeniem kości. Do typowych objawów, które mogą pojawić się wraz z tą chorobą należy także zaliczyć nieuzasadnioną utratę wagi ciała, występowanie stanów podgorączkowych jak również bardzo dużą męczliwosć.

Reumatoidalne zapalenie stawów może wystąpić na skutek zaburzeń odpowiedzi immunologicznej. Ponadto także może być wynikiem przebytych infekcji, na skutek nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej jak również może być to choroba uwarunkowana genetycznie. Podstawowym objawem, który powinien zaniepokoić jest ból stawów, powstające obrzęki jak również uczucie sztywności stawów, która towarzyszy zwłaszcza w godzinach porannych po przebudzeniu się. To powinno skłonić do tego, aby udać się do lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.