Jakie sporty warto uprawiać wiosną?
Zdrowie

Jakie sporty warto uprawiać wiosną?

Wraz z końcem sezonu zimowego oraz początkiem słonecznej wiosny spore grono osób odczuwa większą potrzebę częstszych wyjść z domów na zewnątrz. Ruch na świeżym powietrzu jest szczególnie ważny dla miłośników sportów terenowych. W końcu ta forma aktywności niesie za sobą wiele korzyści, które mają swoje przełożenie na ogólną poprawę kondycji zdrowia. Dotlenienie organizmu, zgubienie nadprogramowych kilogramów czy poprawa krążenia to tylko niektóre z pozytywnych skutków ubocznych, jakie oferują swoim zwolennikom wiosenne dyscypliny sportowe.

Jeżeli jesteście ciekawi, co ciekawego ze sportów można uprawiać wiosną, koniecznie przeczytajcie ten artykuł!

Street workout, czyli siłownia na świeżym powietrzu

W ostatnim czasie ta forma aktywności fizycznej cieszy się coraz większą popularnością. Street workout to nic innego, jak połączenie elementów gimnastyki oraz parkouru. Tutaj miejsce tradycyjnej siłowni zajmuje miejska przestrzeń, w której można się oddać treningom siłowym. Najczęściej do wykonywanych ćwiczeń wykorzystuje się w rozmaite elementy zabudowy. Stąd bardzo pomocne są w nich różnego typu ławki, barierki, trzepaki czy nawet murki.

W związku z tym, że z roku na rok moda na street workout się rozprzestrzenia, miasta zaczęły inwestować w specjalne parki do ćwiczeń, które wyposażone są różnego rodzaju poręcze, drabinki oraz drążki stosowane w treningach kalistenicznych. Wykonywanie tego typu treningów kształtuje u człowieka przede wszystkim koordynację ruchową oraz wspomnianą już wielokrotnie siłę.

Pilates w plenerze, czyli bezpieczny sport dla każdego

Współcześnie wielu ludzi boryka się ze schorzeniami oraz problemami bólowymi, które wynikają z niewłaściwych nawyków. Siedząca praca przed komputerem, nieustanne przemieszczanie się samochodem oddawanie się biernemu odpoczynkowi sprawia, że dotyka nas zauważalnie bogatsza gama dolegliwości. Dlatego też na pomoc przychodzi niejednej osobie pilates w plenerze wiosną.

Pilates to sport, który łączy w sobie elementy baletu, jogi oraz ćwiczeń izometrycznych, czyli wzmacniających mięśnie. Jest kierowany do szerokiego grona odbiorców, ponieważ to dyscyplina praktycznie bezpieczna dla każdego. Niezależnie od waszego poziomu sprawności, nawet jeśli przeszliście już jakieś poważne urazy, możecie uprawiać go bez lęku. Celem pilatesu jest nie tyle rozbudowa mięśni, co uelastycznienie ciała, poprawa postawy oraz odciążenie kręgosłupa.

Skiking, czyli jazda na rolkach terenowych

Rolki są obecnie jedną z najbardziej prężnie rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Ta aktywność fizyczna uprawiana jest zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Istnieje jednak pewna jej odmiana, a mianowicie skiking, znany również jako nordic skating, która przyciąga do siebie spore grono zwolenników.

Skiking jest najprościej rzecz ujmując, jazdą na rolkach terenowych z użyciem specjalnych kijków. W tym sporcie znaleźć można elementy związane z narciarstwem biegowym, nartorolkami sportowymi i tradycyjnymi rolkami. Ta aktywność fizyczna może tak naprawdę sprawiać sporą satysfakcję każdej osobie. Należy jednak pamiętać o tym, że trzeba się do niej wcześniej odpowiednio przygotować. Stąd należy opanować w pierwszej kolejności właściwą technikę, która pozwoli cieszyć się długimi dystansami w trakcie niejednej  podróży.

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie jeszcze ciekawe sporty może jeszcze uprawiać wiosną, koniecznie zajrzyjcie na portal informacyjny, Acces2.pl, którym rządzi najświeższa dawka informacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.