7-dniowy detoks krzemowy
Zdrowie

7-dniowy detoks krzemowy

Najważniejszą zasadą 7-dniowego krzemowego detoksu są jak sama nazwa wskazuje bogate w krzem owies, proso, kasza jaglana, gryka. Tego typu detoks zastosować powinny osoby które mają słabe trawienie, borykają się z pasożytami, grzybami w organizmie, a także mają problemy z układem kostnym. Detoks krzemowy to także świetna propozycja dla osób starszych, oraz tych z chorobami serca.

Delikatny detoks krzemowy oparty na zbożach

Kasza jaglana, orkiszowa, gryczana oraz owoce i warzywa, które to bogate są w krzemionkę. To właśnie delikatny detoks dla organizmu, który powinnyśmy zastosować przez siedem dni. W czasie jego trwania sięgnąć powinniśmy po znaczną ilość surowych, pieczonych lub też gotowanych na parze warzyw, a przede wszystkim pić sok z buraka, z dodatkiem jabłka i marchwi.

Zobacz również: Warzywa z dużą zawartością krzemu.

Dlaczego krzem jest tak ważny?

Krzem dla naszego organizmu jest pierwiastkiem życia, to jednostka strukturalna która łączy nasze ciało i mózg. Praca ta zostaje zakłócona, jeżeli krzem nie występuje w organizmie w odpowiednich ilościach. Z kolei efektem jest choroba. Warto wiedzieć, że krzem odpowiada za wchłanianie się do organizmu aż około siedemdziesięciu minerałów, bierze udział w produkcji kolagenu, a także odpowiada za młody wygląd skóry.

Kto powinien sięgnąć po krzemowy detoks?

Krzemowy detoks to znakomita propozycja dla wszystkich którzy pragną oczyścić organizm oraz zwiększyć przyswajalność witamin oraz minerałów. Polecany jest on również osobom starszym, które mają problemy z sercem. Krzemowy detoks świetnie radzi sobie także z pasożytami oraz grzybami na przykład z candidą. Detoks najlepiej przeprowadzić wiosną, jesienią czy w zimie, albowiem nie poleca się go w czasie upalnego lata.

Nawadnianie organizmu w czasie detoksu

Najważniejszym płynem w czasie detoksu jest oczywiście woda, albowiem to ona jest podstawą bezpiecznego i efektywnego oczyszczania organizmu. Warto pić nie tylko czystą i niegazowaną wodę, ale także wodę z cytryną bądź też z imbirem. Znakomitym napojem w czasie detoksu jest również sok z buraka, jabłka i marchwi. Oczyszcza krew, jelita wzmacnia oraz stymuluje układ odpornościowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.