Skuteczna walka z bezsennością przy użyciu ziół
Zdrowy sen

Skuteczna walka z bezsennością przy użyciu ziół

Bezsenność jest tym zjawiskiem, które statystycznie dotyka około 40% społeczeństwa. Skala zjawiska zatem jest bardzo duża. Bezsenność może wynikać z bardzo wielu różnych czynników, na które człowiek ma większy lub mniejszy wpływ. Na pewno bardzo ważna jest przyjmowana postawa człowieka, ważne są różnorodne zwyczaje, ale nie zawsze w ten sposób można pozbyć się owej bezsenności. Na zjawisko bezsenności wpływ ma bardzo wiele czynników, wśród których należy chociażby wskazać na:

  • niewłaściwą dietę
  • stres
  • różne choroby
  • nieregularny tryb życia codziennego

Skuteczna walka z bezsennością

Skuteczna walka z bezsennością to oczywiście dokonywanie pewnych zmian w codziennym trybie życia, ale nie tylko. Do zwyczajów, nad którymi warto się bardziej pochylić, zaliczymy z pewnością unikanie spożywania kolacji w późnych godzinach wieczornych, na krótko przed pójściem spać, unikanie wieczornego spożywania kawy, mocnej herbaty, alkoholu. To, co może znaleźć się w produktach spożywanych w godzinach wieczornych, to przede wszystkim produkty bogate w witaminę B6, w wapń oraz magnez. Poza tym także można wspomagać się różnymi ziołami.

Zioła na bezsenność

Na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju tabletek ziołowych lub też mieszanek ziołowych, których celem jest właśnie wspomaganie dobrej jakości snu. Można także sięgnąć po poszczególne zioła i robić z nich napary. Istotne jest oczywiście to, aby sięgać po właściwe zioła, które faktycznie wspomagają funkcje snu człowieka. Do ziół, po które możemy sięgnąć, zaliczyć należy:

  • męczennicę cielistą
  • kozłek lekarski
  • szyszki chmielu

Męczennica cielista nieco inaczej jest nazywana zielem męki pańskiej. Bardzo ważne jest to, że owa roślina nie powoduje żadnych skutków ubocznych jak również nie wywołuje uzależnienia. Jest on często stosowana w odniesieniu do sytuacji, w której mamy do czynienia z przewlekłą bezsennością. Polecane jest, aby każdego dnia tuż przed snem wypić jedną szklankę naparu z męczennicy cielistej i to w krótkim czasie powinno pomóc.

Kozłek lekarski, który nazywany jest także walerianą, to roślina, która zawiera w sobie substancje uspokajające. Można zatem stosować kozłek lekarski zarówno po to, aby móc szybciej zasnąć i spokojnie przespać całą noc jak również i po to, aby nie przebudzać się w nocy.

Poza tym również korzystnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po napar z szyszek chmielu. Oczywiście można również sięgnąć po mieszanki ziołowe, które w swoim składzie posiadają owe zioła i które mogą znacząco wspomóc walkę z bezsennością. Poza wymienionymi ziołami, jak najbardziej można sięgnąć po różnego rodzaju olejki, których zapach będzie wpływał kojąco i będzie ułatwiał zasypianie. Mowa jest chociażby o olejku z jałowca, z kuminu, lawendy oraz majeranku.

Zioła to de facto najlepszy i najbardziej skuteczny sposób na to, aby poradzić sobie z kłopotami ze snem. Ponadto również warto zadbać o właściwą aurę snu, ponieważ w tym zagadnieniu potrzeba jest podejmowania pewnych zintegrowanych działań pozwalających pozbyć się problemu bezsenności.

Zobacz również: Jak spać na poduszce ortopedycznej i dlaczego warto ją kupić?

One thought on “Skuteczna walka z bezsennością przy użyciu ziół

  1. Do ziół i innych sposobów dołączyłam nowy materac i faktycznie dopiero po tym odczułam ulgę. Stary był źle dopasowany i do tego przez to bolały mnie plecy. Bez wygodnego łóżka nie da się dobrze sypiać i na to żadne zioła nie pomogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.