soki
Dieta

Dieta sokowa

Ogólnie przyjmuje się, że soki są zdrowe i bogate w witaminy, a do tego świetnie nawadniają organizm, co jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Na bazie soków powstały również liczne diety odchudzające, wzmacniające i regenerujące nasze ciała i umysły. Świeżo wyciskane soki świetnie wypłukują z naszego organizmu wszelkie toksyny, dzięki czemu jesteśmy zdrowsi i mamy więcej energii na co dzień.

Podstawa diety sokowej

Podstawą diety sokowej jest wypijanie świeżo wyciskanych soków z owoców i warzyw o stałych porach dnia. Co ważne, porcja soku zastępuje stałe posiłki, dlatego maksymalny okres jej stosowania wynosi tydzień. Dieta ta pozwala nam na walkę z codziennością w postaci złych nawyków żywieniowych czy życiu w ciągłym biegu. Do produkcji soków możemy sięgać po ulubione owoce i warzywa, jednak powinny w nich dominować zielone i liściaste warzywa, gdyż zawierają one mniej cukru niż owoce. W czasie tego detoksykacyjnego tygodnia nie powinno sięgać po napoje alkoholowe, mocną, czarną herbatę czy kawę. Można natomiast pić zieloną herbatę oraz ziołowe napary. Stosowanie tej diety często ogranicza się do trzech, czterech dni, jednak nie powinno przekroczyć tygodnia, gdyż istnieje zagrożenie poważnych niedoborów pokarmowych.

Sok każdego dnia

Każdy dzień diety rozpoczyna się od wypicia szklanki przegotowanej i ostudzonej wody z dodatkiem soku z cytryny. Śniadaniowe porcje soku zwykle przygotowuje się z owoców, natomiast po południu i wieczorem powinny to być soki warzywne. Dobrym pomysłem jest wzbogacanie smaku soków aromatycznymi, naturalnymi przyprawami, takimi jak tymianek, gałka muszkatołowa, kminek czy pieprz. Po upływie wyznaczonego czasu powinno się spożywać lekkostrawne posiłki, przy czym należy wyeliminować potrawy smażone i tłuste. Jeśli zastosujemy się do powyższych zasad mamy szansę na utratę dwóch do trzech kilogramów bez efektu jo- jo. Dzieje się tak, gdyż owoce i warzywa gwarantują nam przyspieszenie procesu przemiany materii, a błonnik zapewnia nam regulację układu trawiennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.