pilates
Ludzie

Pilates to bardzo dobry sposób na zdrowie

Ruch jest wskazany w naszej codzienności. Jego forma bez wątpienia jest czymś istotnym i powinna być dostosowana do naszych możliwości, co naszego zdrowia. W tym miejscu chcemy w sposób szczególny wskazać na pilates jako na formę ćwiczeń, dzięki której możemy mówić o bardzo wielu wymiernych korzyściach dla naszego zdrowia. Mówiąc o zajęciach pilates, należy wskazać na to, że nie są one przeznaczone tylko i wyłącznie dla kobiet. Poleca się je także mężczyznom. Wszakże przecież sam pomysłodawca systemu ćwiczeń to mężczyzna – Joseph Pilates.

Aerobik, basen, balet

Ów system ćwiczeń jest połączeniem aerobiku, jogi, baletu. Tutaj należy w głównej mierze wskazać na ćwiczenia, dzięki którym wzmacniamy mięśnie grzbietu. Nie chodzi o jakieś mięśnie, ale chodzi o wzmocnienie gorsetu mięśniowego. Tak naprawdę trudno jest doszukać się jakiejś innej formy ćwiczeń,  w której mielibyśmy do czynienia ze wzmacnianiem mięśni głębokich. Pilates jest w sposób szczególny polecany osobom mającym problemy z bólem pleców, prowadzącym siedzący tryb życia codziennego oraz pracy. Istotnym elementem jest fakt, że są to ćwiczenia przeznaczone nie tylko dla tych bardziej doświadczonych osób, ale także dla osób początkujących. Nie ma w nich bowiem niczego trudnego, a tym samym każdy bez problemu może do nich przystąpić. W ćwiczeniach pilates bardzo istotnym elementem jest bardzo dokładne wykonanie każdej pozycji ćwiczeniowej. Poza tym również bardzo istotne jest to, aby panować nad oddechem, aby go ćwiczyć.

Czym jest pilates?

Pilates to ćwiczenia, które są powszechnie organizowane w bardzo wielu różnych miejscach, klubach fitness oraz innych instytucjach. Z uwagi na konieczność zachowania bardzo dużej dokładności w ćwiczeniach nie poleca się ćwiczenia pilates we własnym domu, ponieważ w ten sposób możemy nie uzyskać tego, co pierwotnie zakładaliśmy. Do ćwiczeń pilates może przystąpić prawie każdy. Istnieje niewiele grup osób, którym nie zaleca się lub nawet zabrania tej formy aktywności. Tym samym z powodzeniem możemy powiedzieć, że pilates to forma aktywności fizycznej przeznaczona praktycznie dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.