Wafle ryżowe zbierają żniwo swej popularności ze względu na obecnie panujący trend na zdrową kuchnię. Sprawdzają się one zatem doskonale w formie szybkiej i zdrowej przekąski, zarówno u sportowców, jak i u osób przebywając na diecie. Okazuje się jednak, że zastosowanie kulinarne wafli ryżowych może być znacznie szersze i ciekawsze. Jakie dania można przygotować z tytułowych wafli? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.
W jaki sposób powstają wafle ryżowe?
Składnikiem głównym w produkcji wafli ryżowych jest jak sama nazwa wskazuje – ryż. Wafle tworzymy najczęściej z ryżu białego oraz brązowego. Ciekawostkę stano proces produkcji, bowiem ziarna ryżu pod wpływem wysokiej temperatury oraz wysokiego ciśnienia powiększają swój rozmiar trafiając na nasze stoły najczęściej w formie krążków. Mimo wszystko warto zwracać uwagę na skład. Wiele wafli ryżowych zawiera mnóstwo sztucznych dodatków i aromatów. Wyjątek stanowią w pełni naturalne i wysokiej jakości wafle ryżowe marki Kupiec.
Właściwości wafli ryżowych
Fundament przekąski, czyli ryż posiada wiele cennych wartości odżywczych. Do najważniejszych zaliczamy węglowodany złożone stanowiące źródło energii, a także potas, który skutecznie reguluje ciśnienie krwi. Skoro mowa o minerałach, to nie sposób nie wspomnieć o magnezie, który walnie przyczynia się do poprawy koncentracji oraz ukojenia nerwów. Wafle ryżowe to także bogate źródło witamin z grupy B mających na celu regulację układu nerwowego oraz błonnika, który reguluje trawienie.
Dania, które można przygotować z wafli ryżowych
Szerokie zastosowanie kulinarne wafli to niewątpliwie wielki ich atut. Można je podawać w formie kanapek – tak charakterystyczna przekąska znakomicie współgrać będzie zarówno z szynką, jak i serem. Całość można ukoronować zielonymi warzywami. Wafle ryżowe mogą być ponadto bazą do przygotowania ciasteczek fit – ich krucha i chrupiąca