Złoty środek czyli dieta i cheat day
Dieta

Złoty środek czyli dieta i cheat day

Która z nas nie chce być zawsze piękna, młoda i szczupła? Ile z nas próbuje bezskutecznie zgubić zbędne kilogramy? Podziwiamy ideały na okładkach, nagraniach. Obserwujemy znane trenerki i staramy się podążać w ich ślady. Powinnyśmy jednak znać umiar. Nie warto przesadzać, bo może to wywołać katastrofalne dla nas skutki.

Zaczynając naszą drogę w kierunku zdrowia i idealnej figury powinnyśmy zacząć od zdobycia potrzebnej wiedzy, która zapewni nam długotrwały efekt bez skutków ubocznych, np. efektu jo-jo. Przede wszystkim powinnyśmy się skupić na motywacji i samozaparciu. Musimy mocno chcieć, aby osiągnąć cel. Nikt nam w tym nie pomoże. To my same zdecydujemy czy spełnimy nasze pragnienia. Po podjęciu decyzji i zdobyciu mocnej motywacji, oczywiście możemy mieć w kimś wsparcie podczas tego jakże dla nas trudnego czasu, należy przejść do diety. Tutaj zatrzymamy się na dłużej. Jest to bardzo ważna decyzja, która będzie mieć głównie wpływ na nasze działania. Jak to się mówi, nie od razu Rzym zbudowano. Efekty nie przyjdą po kilku dniach. Jest to długotrwały proces.

Jak powinna wyglądać dieta?

Dieta musi być zbilansowana, indywidualnie dobrana dla każdego z nas. Z pewnością każdy na początku będzie miał stany załamania i wątpliwości i wtedy właśnie pojawią się „grzeszki” w postaci „niedozwolonych” produktów. Nie należy się tym jednak zadręczać. Ten etap jest normalny. Musimy go przetrwać. Grunt, to nie poddawać się po takim „upadku”. Dieta nie powinna być dla nas katuszami, jednak nie jedna z nas będzie mieć ochotę na czekoladowe ciasteczko, chipsy czy pizzę po dłuższym czasie. Dlatego też warto zarezerwować sobie jeden dzień w tygodniu na cheat day. Będziemy mogły wtedy spokojnie, bez wyrzutów lekko zboczyć z naszej zdrowej diety. Jest to ważne dla naszego organizmu w prawidłowym funkcjonowaniu. Wiadomo, wszystko należy robić z głową i rozważnie. Ważne jest także to, aby przed przystąpieniem do działania udać się do lekarza, wykonać badania, jak również skorzystać z diety przygotowanej przez specjalistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.