seks oralny
Ludzie

Czy seks oralny może doprowadzić do HIV?


Popularność seksu oralnego wzrasta. Coraz częściej uprawiamy go we własnym łóżku. Warto więc zadać pytanie czy jest on w pełni bezpieczny dla nas? Obecnie wiele par decyduje się, aby w swojej sypialni odpędzić nudę. Istnieje na to wielka ilość sposobów, jednakże jednym z coraz bardziej popularnych staje się właśnie seks oralny. Zanim jednak sami się na niego zdecydujemy, zastanówmy się czy jest on w pełni bezpieczny i czy nie naraża nas na jakiekolwiek zachorowania.

Czy przez seks oralny można zarazić się wirusem HIV?

Czy istnieje w takiej sytuacji zagrożenie związane z zakażeniem wirusem HIV? Wiele osób właśnie zadaje to pytanie lekarzom seksuologom, bądź też szuka porad w internecie. Jest ono znacznie mniejsze niż w przypadku seksu analnego czy też w przypadku zwykłego seksu dopochwowego. Niemniej jednak jeśli w jamie ustnej są jakiekolwiek rany, jeśli następuje wytrysk nasienia bezpośrednio do jamy ustnej, to wówczas owo ryzyko jest jak najbardziej realne. Kolejnym z zagrożeń jest wirus opryszczki. Ten jest dosyć często pojawiającym się zjawiskiem i tym samym obie strony stosunku w seksie oralnym są narażone na zakażenie tym wirusem. Pomimo, że zakażenie się wirusem podczas seksu oralnego jest niewielkie, zawsze warto mieć się na baczności i być po prostu czujnym.

Na jakie choroby jesteśmy narażeni?

Poza tym również należy wskazać na zwiększone ryzyko wystąpienia rzeżączki. Jak więc widać, seks oralny nie jest całkiem bezpieczny i jest on związany z dosyć sporą ilością zagrożeń zdrowotnych, jakie czekają na pary preferujące tę formę seksu. Oczywiście jest on związany z bardzo dużą przyjemnością i tym samym wcale nikogo nie chcemy straszyć zagrożeniami zdrowotnymi. Należy mieć jednak świadomość, że seks oralny nie jest całkowicie bezpieczny.

Jak się chronić?

Należy utrzymywać kontakty seksualne z jednym, ze stałym partnerem, co do którego stanu zdrowia również możemy mieć większą pewność. Życie seksualne należy urozmaicać. Nie zawsze powinien być to stosunek dopochwowy, ponieważ taka sama forma będzie powodem tego, że para będzie nieco sobą znudzona. W seksie należy odkrywać nowe miejsca, pozycje, nowe możliwości, a wtedy będzie on ciągle intrygował i pociągał. Seks który wciąż jest udoskonalany nigdy się nam nie znudzi. Dodatkowo strefa intymna powoduje, że wciąż wzrasta nasze zaufanie do drugiego partnera. Seks sprawia, że czujemy się zarówno kochani jak i potrzebni drugiej osobie. Warto więc próbować wciąż nowych możliwości. Nigdy nie poczujemy się rozgoryczeni, jeżeli seks będziemy uprawiać regularnie i z osobą którą kochamy.

Czy seks oralny to sposób na nudę w sypialni?

Z całą pewnością na powyższe pytanie możemy odpowiedzieć pozytywnie. Seks oralny jest jednym z najczęściej wybieranych elementów w naszych sypialniach. Chociaż do niedawna dwuznacznie się nam kojarzył, odnosiliśmy się do niego jako do wulgarnego seksu, to jednak czasy się zmieniły. Dziś ogromna ilość par decyduje się na seks w zaciszu swojej sypialni. Oczywiście, jeżeli zadbamy aby czuć się pewnie i bezpiecznie, możemy uprawiać go zawsze kiedy tylko chcemy i mamy na to ochotę.

2 thoughts on “Czy seks oralny może doprowadzić do HIV?

  1. Choc seks oralny nie wyklucza zakazenia opryszczka, wirusem HIV i wieloma innymi chorobami, praktyke czesto uwaza sie za bezpieczna alternatywe dla stosunku. Z sondazu opublikowanego w ubieglym roku przez Amerykanskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wynika, ze seks oralny uprawialo 90 proc. doroslych, 27 proc. 15-letnich chlopcow i 23 proc. 15-letnich dziewczat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.