Jak dbać o rzęsy, żeby były piękne i zdrowe?
Ludzie

Jak dbać o rzęsy, żeby były piękne i zdrowe?

Kobiety marzą o pięknych, długich i gęstych rzęsach. Wiele z nas próbuje podkreślić swoje spojrzenie na różne sposoby – decydujemy się na przedłużanie rzęs, nosimy sztuczne kępki, męczymy się z maskarą i zalotką. Zapominamy, że piękne rzęsy to te mocne i pełne witalności! Jak dbać o rzęsy, żeby były piękne i zdrowe?

Rzęsy są zbudowane tak samo, jak nasze włosy, ale są od nich mniejsze i delikatniejsze. Liczy się przede wszystkim kondycja ich cebulek. To pod skórą kryje się źródło witalności – mocna cebulka to elastyczna, zdrowia, długa i piękna rzęsa. Trzeba jednak pamiętać, że wraz z wiekiem maleje potencjał wzrostu takiej rzęsy. Cebulki stają się słabsze, brakuje im odżywienia. To wtedy nasze rzęsy kruszą się, łamią i wypadają. Zwłaszcza gdy dodatkowo osłabiamy je nieumiejętnym demakijażem, przedłużaniem i malowaniem się. Pocieszeniem dla nas powinno być, że każda rzęsa żyje średnio 3-4 miesiące, dlatego szybko można naprawić skutki naszego niedbalstwa.

Istnieją różne sposoby na piękne rzęsy, a oto najpopularniejsze z nich.

Odżywki do rzęs

Dobrze skomponowana odżywka do rzęs zapewnia prawidłowy i szybki wzrost włosków. Stosowana regularnie może zapobiegać wypadaniu i łamaniu się rzęs. Wystarczy kilka tygodni, aby rzęsy odzyskały witalność, elastyczność i blask. Stają się widocznie dłuższe, gęstsze i mocniejsze. Najlepsze odżywki do rzęs to te, które aplikuje się u nasady włosków za pomocą cienkiego pędzelka. Działają bezpośrednio na źródło, czyli wspomniane cebulki rzęs. Zanim wybierzemy konkretny produkt warto przejrzeć recenzje odżywek do rzęs – pozytywne opinie na temat działania i efektów to najlepszy wyznacznik jakości produktu.

Olejek rycynowy

Słabe, cienkie i krótkie rzęsy to wcale nie współczesny problem. Kobiety od wieków próbują się z tym uporać – najstarszy sposób pielęgnacji rzęs to ich olejowanie. Nawet dziś wykorzystuje się popularny olejek rycynowy do rzęs. Przyspiesza ich wzrost, odżywia, nabłyszcza i może przyciemniać. Niestety jest problematyczny w użyciu (zbyt gęsty) i działa bardzo powoli.

Maskara pielęgnująca

Pośród setek dostępnych na rynku tuszów do rzęs jest grupa maskar, które zostały wzbogacone o składniki pielęgnujące rzęsy. To doskonałe rozwiązanie i warto wybierać właśnie takie produkty. Nie warto jednak traktować tego jako alternatywę dla odżywki. Zadaniem maskary jest przede wszystkim malowanie i uwydatnianie rzęs, a pielęgnacja jest tylko dodatkiem. Z tego względu nie ma co liczyć, że sam tusz do rzęs przyspieszy ich wzrost.

Czesanie rzęs

Jako ciekawostkę warto wspomnieć o jeszcze jednym sposobie na piękne rzęsy. Swego czasu uważano, że przyspieszyć ich wzrost może regularne czesanie np. oczyszczoną szczoteczką po tuszu. Jest w tym logika, ponieważ masaż pobudza pracę cebulek i poprawia ukrwienie, a zatem również odżywienie. Niestety czesanie rzęs jest czasochłonne i nie przynosi żadnych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.