bańki chińskie
Medycyna naturalna

Bańki chińskie dla zdrowia

Już od dawien dawna nasze babcie stawiały bańki, aby przegonić wszelkie choroby. Stosuje się je do dzisiaj. Nadal wzbudzają spore zainteresowanie wśród ludzi. Bańka chińska może być stosowana nie tylko na brzuch i cellulit. Bardzo często stosowana jest także w leczeniu bóli kręgosłupa, a także szeregu dolegliwości mięśniowych.

Czym jest masaż z pomocą baniek chińskich?

Masaż ten jest zaczerpnięty z ludowej, dawnej medycyny, której skuteczność potwierdzają współczesne badania. Wówczas stosowało się ja w celu leczenia grypy czy przeziębień. Dziś ma o wiele większe zastosowanie. Bańki chińskie ceni się we współczesnej medycynie ponieważ znakomicie pobudzają krążenie krwi i limfy w organizmie. Dzięki temu możemy szybciej pozbyć się toksyn z organizmu. Masaż bańkami chińskimi możemy wykonywać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak również w domu. Na rynku są ogólnie dostępne różne rodzaje baniek. Są różne rodzaje; bambusowe, szklane i najpopularniejsze czyli gumowe.

Jak wygląda masowanie bańkami chińskimi?

W pierwszej kolejności masażysta natłuszcza skórę oliwką, a dzięki temu łatwiejsze staje się przesuwanie bańki. Zestaw zawiera cztery bańki, które różnią się od siebie wielkością. Z bańki wyciska się powietrze, a następnie umieszcza ją na skórze. Później profesjonalny masażysta wykonuje pociągnięcia bańką po skórze. Na ogół odbywa się to w kierunku węzłów chłonnych. Posunięcia te nie trwają dłużej aniżeli trzy minuty. Taki masaż powoduje wiele pozytywnych efektów dla naszego organizmu:

  • pobudzenie krążenia krwi
  • usuwanie toksyn z organizmu
  • rozluźnienie mięśni
  • uelastycznienie skóry

Zanim skorzystamy z zabiegu masażu bańkami chińskimi, powinniśmy zapoznać się zarówno z ich walorami jak i wadami. Ważne są przeciwskazania, bo wbrew pozorom nie każdy z nas może zastosować tę metodę leczenia.

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest cera naczynkowa, hemofilia, miesiączka, ciąża, niewydolność krążenia, a także nowotwory i padaczka. Bańki chińskie mogą nam pomóc w wielu przypadkach. Zwalczają cellulit, redukują tkankę tłuszczową z brzucha, zmniejszają widoczność rozstępów, modelują sylwetkę i trądzik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.