Do czego służą poduszki ciążowe?
Zdrowy sen

Do czego służą poduszki ciążowe?

Produkt o nazwie poduszka ciążowa jest w dobie współczesnej coraz bardziej popularny. Rzeczywistość pokazuje, że sięganie po tego rodzaju produkt jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które wiąże się z bardzo wieloma wymiernymi korzyściami. Poduszki ciążowe nie są zwykłymi poduszkami. Dotyczy to zarówno materiału, z którego są one wykonane jak również mowa jest o kształcie, który został specjalnie opracowany, aby w jak największym stopniu pomóc kobietom w ciąży zachować zdrowie i lepsze samopoczucie.

Czym jest poduszka ciążowa?

Poduszka ciążowa to produkt, który zasadniczo został opracowany przez naukowców. Jest to produkt specjalistyczny, a zarazem również jest to produkt o charakterze medycznym. Poduszki ciążowe są wykonane zazwyczaj ze specjalistycznej pianki poliuretanowej o wysokiej sprężystości. Owa cecha powoduje, że dana poduszka zapamiętuje kształt ciała danej kobiety. Poza tym również zapewnia to idealne podparcie ciała w jego newralgicznych miejscach. Poduszka ciążowa jest sprzedawana w różnych miejscach, aczkolwiek chcąc mieć pewność najwyższej jakości, należy je kupować w sklepach medycznych, w których równocześnie też można liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie jej doboru.

Zalety stosowania poduszek ciążowych

Jak już wspomniano, poduszki dla kobiet w ciąży znacząco różnią się od tych zwykłych. Dzięki ich stosowaniu można mówić o takich korzyściach jak:

  • – likwidacja bólów pleców
  • – likwidacja uczucia zmęczenia
  • – likwidacja bólu karku
  • – likwidacja bólu i obrzęków nóg
  • – możliwość uzyskania wyższej jakości snu

Poduszki ciążowe stosowane mogą być nie tylko w okresie ciąży, ale także bardzo mocno przydają się one w okresie karmienia piersią. Poduszki te zapewniają właściwe podparcie kręgosłupa, usuwają zmęczenie, usuwają napięcie w mięśniach, nacisk na kręgi, na rdzeń kręgowy. Można je stosować zarówno do spania jak i odpoczynku w ciągu dnia. Poduszki ciążowe powinny być są produktem, który powinien być dobierany w sposób indywidualny do każdej kobiety.

Rodzaje poduszek ciążowych

Poduszki ciążowe mogą mieć bardzo zróżnicowany kształt jak również i zróżnicowaną wielkość. Każda kobieta w ciąży powinna taki produkt zastosować, ale także powinna wybrać taką poduszkę, która w jej przypadku będzie najbardziej odpowiednia. Spośród różnych rodzajów poduszek ciążowych, do najbardziej popularnych można zaliczyć poduszki w kształcie litery E lub C oraz cyfry 9. Te poduszki całościowo obejmują ciało kobiety zapewniając im odpowiednie podparcie pod głowę, pod plecy, pod brzuch jak również przy kolanach.

Poduszki świetnie sprawdzają się w trzecim trymestrze ciąży, gdy brzuch może fizycznie kobiecie mocno przeszkadzać i może jej mocno ciążyć. Poza wymienionymi rodzajami poduszek ciążowych, w sklepach dobrze sprzedają się także poduszki w kształcie litery U oraz poduszki prostokątne, które w odcinku środkowym są spłaszczone, aby bardziej odpowiednio dostosować się do kształtu ciała danej kobiety.

Poduszki ciążowe to produkt, którego celem stosowania jest przede wszystkim zlikwidować lub zminimalizować towarzyszący w tym okresie ból pleców, nóg czy też karku oraz zmęczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.