Jakie łagodne zioła są wskazane na sen w trakcie ciąży?
Zdrowy sen

Jakie łagodne zioła są wskazane na sen w trakcie ciąży?

Okres ciąży jest związany z bardzo wieloma różnymi dolegliwościami. Nie muszą one być obligatoryjne, ale się pojawiają. W ciąży nie ma możliwości sięgania po jakiekolwiek leki wspomagające sen, gdyż to mogłoby zaszkodzić dziecku. Kłopoty ze snem w trakcie ciąży wynikają z różnego rodzaju zmian zachodzących w organizmie kobiety. Na skutek tego, że macica robi się coraz większa i naciska na niektóre narządy wewnętrzne, to kobieta może mieć do czynienia z uczuciem duszności. Poza tym również doskwierają inne dolegliwości jak skurcze łydek, częste parcie na mocz, zgaga.

Układając się do snu kobieta często nie potrafi zasnąć, pojawia się gonitwa myśli i wątpliwości. W dużej mierze za kłopoty związane z zaśnięciem odpowiada burza hormonów, która pojawia się w trakcie ciąży.

Sposoby na lepszy sen w ciąży

Sen jest bardzo ważnym elementem nie tylko w ciąży. W tym okresie jednak te kłopoty szczególnie się nasilają. Aby móc zwiększyć swoje szanse na szybkie zaśnięcie jak i na lepszą jakość samego snu, warto zastosować kilka metod. Mowa chociażby o przyjmowaniu pozycji na boku, w tym szczególnie na boku lewym. Jest to związane z lepszą pracą nerek oraz lepszym krążeniem krwi. Dlatego mowa tutaj nie tylko o większej wygodzie przyszłej mamy, ale także o lepiej odżywionym maleństwie.

Ponadto również warto nie spożywać obfitych kolacji. Można zastosować masaż z dodatkiem olejków eterycznych z lawendy. Sposobów jest sporo, ale istotne jest to, aby sięgnąć po te skuteczne.

Zioła na sen w ciąży

Ciąża to bardzo specyficzny czas, w którym organizm kobiety mocno się zmienia. Wprawdzie wiele produktów ziołowych jest bardzo korzystnych dla uzyskania lepszej jakości snu, dla uspokojenia. Niemniej jednak nie wszystkie można stosować w ciąży. Jeśli chcemy mieć pewność tego, że nie zaszkodzimy sobie oraz własnemu dziecku, to dobrym rozwiązaniem jest na pewno sięgnięcie po herbatkę z melisy. Najlepiej jest ją spożywać bezpośrednio przed snem. De facto jest to tak naprawdę jedyne zioło, które w tej sytuacji można polecić kobietom w ciąży.

Melisa lekarska jest tak naprawdę jednym z bardziej popularnych ziół stosowanych na uspokojenie oraz bezsenność. Istnieje także grupa ziół, które kobiety w ciąży nie powinny bezwzględnie stosować na lepszy sen. To, co poza ciążą jest wskazane i może nam pomóc, w samej ciąży może okazać się szkodliwe. Mowa jest o takich ziołach jak:

Zanim kobieta będąca w ciąży sięgnie zatem po jakieś napary ziołowe wspomagające sen, powinna ten fakt skonsultować z lekarzem. Można bowiem natrafić na pewne produkty, których działanie nie będzie korzystne. Jeśli mowa o ziołach wspomagających, to warto jest sięgnąć po napary z ziół. W tym względzie zasadniczo należy unikać sięgania po tabletki ziołowe czy też po preparaty wieloskładnikowe. Pamiętać trzeba, iż w trakcie ciąży należy pamiętać w głównej mierze o tym, aby nie zaszkodzić swojemu dziecku rozwijającemu się pod sercem. Dopiero potem można myśleć o poprawie własnego samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.