Jaka poduszka jest najlepsza przy bólach kręgosłupa szyjnego?
Zdrowy sen

Jaka poduszka jest najlepsza przy bólach kręgosłupa szyjnego?

Ból kręgosłupa szyjnego w bardzo wielu sytuacjach jest wynikiem niewłaściwej higieny snu. Niewłaściwy materac, stosowanie niewłaściwych poduszek, spanie w niewłaściwej pozycji to elementy, które w znaczącym stopniu wpływają właśnie na uczucie niewyspania po przebudzeniu oraz na występowanie bólu pleców, bólu kręgosłupa. Oczywiście rozwiązaniem w obliczu takiego bólu jest sięgnięcie po odpowiedniej twardości materac jak również po poduszki ortopedyczne.

Niemniej jednak trzeba podkreślić to, że ów ból może mieć nieco inne podłoże. Tym samym jeśli ów ból stale się nasila, jeśli staje się nie do wytrzymania, to wówczas istotne będzie skonsultowanie się z lekarzem i znalezienie faktycznej przyczyny powstania tego bólu. Dopiero wówczas, gdy mamy pewność, iż ból nie jest związany z bardziej głębszą przyczyną o podłożu chorobowym, to możemy sięgać po takie rozwiązanie, jakim są profesjonalne poduszki ortopedyczne do spania.

Rodzaje poduszek ortopedycznych do spania

Poduszki ortopedyczne do spania są produkowane w wielu różnych rozmiarach oraz kształtach. Dokonując zakupu takiej poduszki powinniśmy w głównej mierze sugerować się ulubioną pozycją przyjmowaną w trakcie snu. Jest to kryterium podstawowe, które decyduje także o skuteczności danej poduszki. Przy wyborze poduszki do spania należy brać pod uwagę takie aspekty jak:

  • aby stanowiła ona odpowiednie podparcie dla odcinka szyjnego w kręgosłupie
  • jaką pozycję dana preferuje podczas spania
  • należy podczas snu używać tylko jednej, a nie wielu różnych poduszek
  • wybór poduszki powinien skoncentrować się tylko i wyłącznie na produktach ergonomicznych

Właściwe podparcie

W głównej mierze chodzi tutaj o to, aby zapewnić właściwe podparcie dla szyi. Dzięki odpowiedniej poduszce ergonomicznej można uzyskać wyższy komfort oddychania w trakcie snu, można odpowiednio rozluźnić mięśnie szyi. Aby uzyskać owo właściwe podparcie dla odcinka szyjnego w kręgosłupie, musimy dobrać poduszkę w zależności od preferowanej pozycji w łóżku. Głowa powinna leżeć w tej samej płaszczyźnie co kręgosłup i tylko w ten sposób będzie można uniknąć nieprzyjemnego uczucia bólu karku po przebudzeniu.

Oczywiście przed zakupem poduszki przeznaczonej do spania, dobrze jest w sklepie położyć się na danej poduszce, aby sprawdzić czy dany model będzie na tyle wygodny, aby móc mówić o uzyskaniu odpowiadającego komfortu snu. W tym względzie kluczowe będzie to, aby korzystać tylko i wyłącznie z propozycji profesjonalnych sklepów medycznych. Istotne będzie zarówno to, aby dana poduszka posiadała certyfikat potwierdzający wysoką jakość jak również to, aby móc liczyć na fachowe doradztwo ze strony pracownika sklepu medycznego.

Dobór poduszki kluczem do sukcesu

Dobór poduszki do spania jest kwestią kluczową. Bardzo istotne jest to, aby te poduszki medyczne kupować w specjalistycznych sklepach medycznych. Jakie ma to uzasadnienie? Chodzi mianowicie o to, aby dokonać wyboru w oparcie o porady pracownika sklepu medycznego. Często bowiem mamy do czynienia z profesjonalnym rehabilitantem, z osobą posiadającą duże doświadczenie oraz fachową wiedzę. Poduszki ortopedyczne do spania w sklepie ortopedycznym należy kupować mając ściśle określone to, co chcemy uzyskać, z jakimi problemami zdrowotnymi się aktualnie borykamy. Jeżeli mamy do czynienia z bólem szyi, to pracownik sklepu medycznego wskaże nam na produkt, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Podobnie w sytuacji, gdy będziemy mieli do czynienia z bólem pleców, z bólem odcinka lędźwiowego czy też po prostu z dużym stopniem niewygody. Jednocześnie też tenże pracownik sklepu medycznego wskaże nam na taką poduszkę medyczną, która będzie odpowiednia dla preferowanej przez nas pozycji przyjmowanej w trakcie snu. Poduszki ortopedyczne do spania można stosować w momencie, w którym mamy do czynienia z określoną dolegliwością, aczkolwiek również można po nie sięgać w celach zapobiegania bólom pleców. W tym właśnie celu dobrze jest zdecydować się na zakup i stosowanie takiej poduszki medycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.